luckykubrt

Podle čeho vědci zjistili, že byla doba ledová?

Alespoň Bible se o ničem takovém nezmiňuje. A pokud byla mohla by nastat znovu ? A za jak dlouho asi ? 🙂

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… to, že to nepíšou v Bibli, neznamená, že se to nestalo – v Blesku taky nepíšou všechno … holt cenzura …

Další odpovědi
dudu

V Cheopsově pyramidě archeologové našli pradávný teploměr, který ukazoval třicet pod nulou. Malá doba ledová údajně nastane během krátké doby a má trvat asi 12 roků. Za vším je třeba hledat nám nejbližší hvězdu.
Už jsi např. slyšel o tzv. bludných kamenech a příčinách jak se místo své polohy docestovaly?

led

Podľa stôp v zemi.
Tak ako lesník z letokruhov v dreve dokáže určiť ktorý rok aké bolo počasie, tak aj geológ a paleontológ by vám presne povedali, že aj atmosferické vplyvy, pohyby zemskej kôry a voda sa „zapisujú“ v zemi a skamenelinách.

jirka F

Zjistili to z archeologických výzkumů a další velká doba ledová by měla udajně nastat v roce 12016 tedy asi za 10 000 let to už možná lidstvo ani nebude existovat.Nebo bude jiný druh člověka.