Michal Kole

Podle čeho si pes vybírá místo, které počůrá venku či v bytě, když je páníček nepoužitelný (např. pod léky, NE ožralý)

Nejlepší odpověď
anonym

Páníček, který bývá nepoužitelný by neměl mít zodpovědnost za žádného živého tvora.

Doplňuji:
ladaadal: Několikahodinová samotka v bytě je běžným osudem téměř každého domácího psa zaměstnaných majitelů a ani v těchto případech nevykonávají psi běžně potřebu v bytě!
Pořídit si zvíře nese s sebou mnoho radostí, ale hlavně povinností, které musí každý předem zvážit. Každý musí posoudit objektivně svoje schopnosti a možnosti a počítat i s náhlými nečekanými situacemi. Já např. mám dost zvířat a žiju
na samotě, ale tyhle záležitosti mám docela propracované a o zajištění základních potřeb zvířat by bylo postaráno.
Pokud někdo, jako je Michal nezvládá ani postarat se sám o sebe, měl si rozmyslet jestli bude schopen postarat se navíc ještě o psa.

Další odpovědi
ladaadal

Bohemica – to je opravdu k tématu. Co situace starší ženy v důchodu se psem. Žena dostane infarkt nebo cokoli podobného třeba cestou z nákupu. Odvezou ji a než se příbuzní něco dozví, pes bude zavřený několik hodin. I v tomto případě by jsi už předem ženu varovala, že namá co mít psa, když už je ve věku, že se o něj nebude moct postarat? Co trocha soudnosti?

jinak pro Michala – jistě to nevím, ale řekl bych, že pes si vybírá pouze, když je na volno, tak si značkuje. Když bude zavřený v bytě a zároveň naučený, že chodí ven, tak to šíleně dlouho drží a pustí to opravdu, když už se může prorvat a v tu chvíli mu je jedno kam. Možná vyhledává nějaká ústraní, kde to nebude tolik vidět, ale ani tomu bych moc nevěřil.

www

Natolik nešťastně formulovaná otázka, že nevím, jak si mám onu ‚nepoužitelnost‘ představit.
Pominu tedy nezodpovědné, kterým díky svým návykům ap. zvíře do rukou nepatří a zaměřím se na náhlé zdravotní problémy aj., zvíře v bytě: v tom případě to zdravé zvíře v dobré kondici hodně dlouho vydrží no a pak si samo najde místo, které mu vyhovuje. Žádná přísná a konkrétní pravidla nejsou, záleží totiž na velikosti prostoru, uspořádání nábytku v něm, podlahové krytině ap. U zvířat starších bude výběr místa podobný.
Pokud je zvíře venku je to trochu jinak v fenek a psů, nicméně zase si zvíře najde svoje místo většinou samo.
Zkušenost

sarkara

Pokud se to už stane (nemělo by) tak pes se vyčůrá tam, kde si myslí, že na to nepříjdete. Že se pes vyčůrá i třeba jen když je hodinu sám doma není běžné, ale stane se. Rytmus vyvenčení by dle dr. neměl presáhnout 8 hodin. Pak většinou najdete loužíčku v rohu, pod židlí, pod postelí a nebo někdy v posteli. Záleží opravdu jakou rasu psa mate. ( četla jsem že mate křížence)

anonym

Obávám se, že Dan Dvojka svoji potřebu asi běžně vykonává v bytě a páníček je dost často „nepoužitelný“, protože jak jinak by rozeznal rozdíly v barvě moči
od prvního Dana a toho současného? Když pes venku běžně značkuje, tak na barvu moči moc vidět není!