SimakPida

Podle čeho se určuje lhůta od vynesení rozsudku trestu smrti do jeho vykonání?

Z historie víme že M.Horáková byla popravena ani ne za měsíc,jindy odsouzenec čeká i roky.

Odpovědi
venkovan

Dnes to zatím není třeba řešit. zatím je trest smrti zrušen.
Milada Horávková a další museli být popravedni co nejdřív, protože to byl politický proces a ne hrdelní zločin.

Michal Kole

V USA se tuším musí u odsouzeného na smrt případ znovu prošetřit, protože tento rozsudek nelze vzít zpět.