barunka4202

Podle čeho se udává výška chůd? Je to jen výška člověka nebo se přidávají nějaké centimetry navíc?

Odpovědi
led

Chůdy sa pôvodne používali na prekonávanie zavodnených oblastí. Ich výška sa prispôsobovala hĺbke zavodneného územia. Dĺžka od stupačky klasických chodúľov (toto je slovenský výraz pre chůdy) po vrchol sa určuje minimálne podľa výšky podpazušia, tak aby sa mohli bezpečne oprieť o zadnú časť pleca. Preslávili ich hlavne komedianti, ktorí ich dokázali používať so stupačkami vo výške 2 metrov.
Iné typy (komediálne, športové) sú skrátené tak, aby časť od stupačky sa mohla pevne prichytiť ku stehnám.
viď https://www.go­ogle.sk/search?q=Ch%C5%AF­dy&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwjqr9bo­rInOAhXCa5oKHeW­PApIQsAQIGw&biw=911&bi­h=429&dpr=1.5