Avatar uživatele
jjj123456789

Podle čeho se rozhodnout, zda křesťanskému bohu říkat Hospodin, Bůhnebo Otec?

Doplňuji:
Fakt miluju, když má někdo potřebu pod jakoukoliv otázku o náboženství napsat svůj názor, že Bůh neexistuje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? franjo před 3347 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Hospodin i Bůh jsou správně. Neni třeba rozhodovat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
melanie

Jugar: Tvůj názor, že „Bůh není“ nikoho nezajímá. Odpověz na otázku nebo to neřeš. My prostě v Boha věříme, stejně jako někdo věří v Budhu, Ganéše nebo kohokoliv/cokoliv jinýho, tak nám tu teď nevnucuj, že není, neexistuje, neexistoval, nebude existovat.

Tak a teď odpověď na otázku: říkej mu jak je ti to milé, jak se ti to víc líbí, je to jedno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Myslím, že na oslovení tolik nezáleží, jako na tom, že se k němu obracíš s vírou a důvěrou. Můžeš si vybrat – Bůh, Gott, God, Dio, Dius a pod. Hospodin, Gospodin , pán. Otec – Elohim, Elohejnu, Av, Aba, Avinu atd. Rozmluva s Bohem, vychází ze srdce a ne z oslovení. On si na titulu nepotrpí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle ničeho,protože ani jeden není a nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Každý má různý názor a já mu říkám Ten co neexistuje. Nebo chcete potlačovat i můj názor? Já vám váši víru neberu a tak nechte svobodu slova i ostatním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Víš co se stane s dopisem, který je poslán na špatnou adresu? Logicky se nedostane ke správnému příjemci. V lepším případě se ti vrátí.

Pokud chceš v modlitbě oslovovat Boha, oslov ho jeho skutečným jménem, které žel spousta náboženství už nepoužívá. To ale neznamená, že by se nedalo zjistit. Své modlitby Bohu předávej prostřednictvím Ježíše Krista, On je totiž prostředníkem, mezi námi a Bohem. :)

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/3c­/a1/fa/3ca1fa11086498f74­759424511c4df64­.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nnn1

Pán, Otec, Bůh… to jsou jen tituly, stejně jako lidské tituly (pán, MUDR, otec). Stejně jako každý člověk, i Bůh má své jméno, ale, jak již zde někdo napsal, většina překladů Boží jméno nahradila tituly. Jako důkaz, že Bůh má jméno, vypisuji některé verše z různých překladů Bible:
Matouš 6:9, Ekumenický překlad: „Vy se modlete takto: Otče náš, jenž jsi v nebesích, buď posvěceno tvé jméno.“

Jan 17:6, Bible 21:
„Zjevil jsem tvé jméno lidem,..“

Slovo, které se ve většině překladů překládá jako „Halelujah“ (hebrejsky הללויה) znamená „Chvalte Jah“. To je Boží jméno řečené básnickou formou (hebrejsky Jah יה). Boží jméno (hebrejsky יהוה) se vyskytuje na mnoha místech. viz polské stránky: http://tetragram­.pl/ .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek