Veruxxx

Podle čeho se řídit při rozúčtování nákupu mezi nájemníky?

Mohu nechat nájemníkům ve svém panelovém domě rozúčtovat skleněnou nástěnku? Z té staré, nezakryté mi někdo neustále strhává veškeré informace pro nájemníky a už mi došla trpělivost, chtěla bych pachatele nějak potrestat, ale musím do toho zahrnout i ostatní nájemníky. Pokud to jde, jakým zákonem nebo čím se mohu obhájit před stížnostmi?
díky

Nejlepší odpověď
anonym

Správní firmy běžně podobné položky zahrnují do nákladů služeb společných prostor (elektřina, úklid, údržba apod.).
Stačí poukázat na tyto služby, komerční firmy si s tím nějaké morální nedělají.
A když se někdo ozve, tak jim sdělte, ať si udělají pořádek mezi sebou.
Jinak je-li dům privatizován, tak máte nějaké družstvo (nebo společenství)vlas­tníků, kde jsou tyto mechanismy vč. fondu oprav.

Další odpovědi
baghira

Udělat schůzi nájemníků a tam se s nimi dohodnout. Možná zjistíte, že funkce nástěnkáře už třeba ani není potřebná.