Andreas

Podle čeho se pozná, který motor je lepší?

Ahojte,

rád bych se zeptal na vysvětlení pojmů, týkajících se motorů u osobních automobilů. Přesněji mi jde objem x výkon.

Co jednotlivá čísla udávají a co je vlastně „lepší“

např.

AUTO 1 – 1242 ccm, 54kW
AUTO 2 – 1581 ccm, 74kW
AUTO 3 – 1698 ccm, 51kW

Které je tedy „nejlepší“ a proč vlastně?
Doplňuji:
A co tedy znamenají jednotlivé parametry. Čím větší obsah, tím auto spotřebuje více benzínu? A ty kW. Kolik je tak standard apod.?

Nejlepší odpověď
Cullinda

Logicky je asi nejvýhodnější co nejnižší obsah s co nejvyšším výkonem. Už kvůli povinnému ručení. AUTO 3 bych tedy ihned zavrhla.
V dnešní době už moc neplatí, že by motor s nízkým obsahem a vysokým výkonem moc nevydržel, protože je „přetěžován“.
Samozřejmě se musíte rozhodnout jaké účely má auto plnit. Pokud Vám stačí běžný vůz, je AUTO 1 ideál, pokud chcete něco silnějšího, volila bych AUTO 2. Ale AUTO 3 je málo muziky za moc peněz.. :(
1kw je cca 1.36 koně

Další odpovědi
mojitek

zcela urcite neplati,ze cim nizsi obsah tim s velkym vykonem ze je lepsi-to je omyl.Praveze auta s malym objemem jsou vice zatezovana(motor se huntuje rychleji). Na Vasi otazku neni jednoduche odpovedet,zalezi jestli motor je diesel nebo turbodiesel nebo benzin.Podle me
auto 1 = benzin (nekupoval bych)
auto 2 = benzin (to je uz lepsi volba)
auto 3 = nafta (bude líné ,ale pro pracovni ucely ok)
Osobne bych sel do turbodieselu,zere jen o trosicku vic nez pouhy diesel,ale vykon perfektni)
Cullinda : to bude platit porad,a je to logicke ze motor s nizkym obsahem ale vysokym vykonem je hodne zatezovan(vice zatezovan nez napr. stejne moderni motor objemove vetsi se stejnym vykonem)-dlouhodobe vyssi otacky,cili i opotrebeni kliky a jinych soucastek…
to Vam rekne kazdy kdo dela s motory