annas

Podle čeho pojmenoval svůj nejlepší a nejznámější román americký spisovatel?

Zemřel 12. 12. xxxx. Které dílo našeho českého autora nám román svým humorem a ironií připomíná?

Znáte jeho další dílo?

Nejlepší odpověď
vagra

Joseph Heller-a jeho Hlava XXII – autorův nejznámější a nejlepší román, autor vychází z vlastních zkušeností – román je svým způsobem absurdní, ale realistický. Hlavní postavou je kapitán letectva Yossarian, který je trochu klaun a trochu blázen (svým způsobem obdoba Haškova Švejka).
Název díla je odvozen podle vojenského paragrafu XXII, který říká, že voják může požádat o propuštění z armády je-li blázen, ale zároveň říká, že uvědomuje-li si, že je blázen, nemůže být bláznem.
Další-Bombardovali jsme New Haven, Gold za všechny peníze,Neveselá záležitost …

Zdroj: kráceno z-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jo­seph_Heller

Další odpovědi
rynek878

Joseph Heller
Spisovatel
Datum narození: / datum úmrtí:
Místo narození:
Brooklyn, New York, USA
Znamení:
Býk

Životopis: [doplň životopis Joseph Heller]
Joseph Heller byl americký spisovatel. Pocházel z Brooklynu v New Yorku, jeho rodiče byli židovští přistěhovalci. Ve druhé světové válce sloužil u amerického bombardovacího letectva na Korsice.

V letech 1948–1949 studoval Columbijskou universitu v New Yorku, poté studoval v Anglii v Oxfordu. Po ukončení studií pracoval v několika reklamních agenturách a věnoval se psaní. Roku 1975 se stal mimořádným profesorem literatury City College v New Yorku
link:

Zdroj: http://www.spi­sovatele.cz/jo­seph-heller