Weroniq

Podle čeho osoby získávají určité postavení ve společnosti?

myslím tím, že někdo se staví do role vůdce skupiny, někteří jedinci jsou všemi oblíbeni a jiní zase neoblíbeni.. jak to vzniká v určitém kolektivu např. v práci nebo ve škole?

Nejlepší odpověď
eLx

někde přirozeně (třeba podle testosteronu, agresivity, míry inteligence, charismatu, vůdčích schopností) někde uměle (autority v práci, hierarchie u policie, v politice).. prostě geny a společenský rámce..

Další odpovědi
venkovan

To je prosté – jeden co má touhu vést lidi se sejde se skupinou lidí kteří potřebují aby jim někdo řídit systém života.

led

1 – Sú umelo určovaní, volení, vodcovia podľa určitých kritérií. Stáva sa, že u týchto kritérií niekedy prevažuje finančný alebo protekčný príspevok. :(
2 – Sú prirodzení vodcovia.
Niekedy sa stane, že v určitej situácii prirodzený vodca zatieni určeného…