Luuu

Podle čeho jste pojmenovali vaše zvířátko?

Doplňuji:
Hehe to je vtipný! Díky za názory, pobavily :))

Já jsem asi takovej blázen do hudby, že si neodpustim pojmenování po frontmanovi mojí nejoblíbenější kapely – William (zkr. Liam, z Oasis) v případě „chlapečka“, a nebo Tiffany (Tiffany Page) v případě „holčičky“.

Každopádně se nemůžu dočkat, nemyslim na nic jinýho, v září bude moje, jupíjou!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Prvního kocourka přinesl manžel od dcery a protože mu pořád nedával jméno, pojmenovala jsem ho jako masculinum od čičinka „Čičánek“. Dalšího kocourka jsem sebrala šéfovi, protože se o něj špatně staral a protože se mi jméno „Káďa“ nelíbilo, říkala jsem mu Flíček, podle tmavého flíčku na čeníšku. Když už oba nežili, našli kamarádi v parku malou kočičku, která všude lítala jak šílená – dostala jméno Sheela. Ta se ode mne na chalupě odstěhovala asi za lepším, ale přišla ke mně jiná, hodně nemocná a vypadala jako ten první kocourek – dostala jméno Čičinka. Nakonec jsem si vzala z útulku dvouletá dvojčátka – Sůwu a Wejra. Sůwička byla strašně neukázněná a to ji stálo život. Teď si spokojeně žijeme s Wejříkem, ale říkám mu všelijak mazlivě, na všechno slyší. Je to ten nejhodnější kocourek na světě, snad už to spolu doklepeme do konce…:-)
Všimni si, že Briketka i já jsme volily nick, podle našich kočiček.

Další odpovědi
anonym

To je různé, někdy se musím řídit předpisy, jindy přejmenuji i psa (fenu) podle sebe „po domácku“ i když se „úředně“ jmenuje jinak.
Tady je něco na ukázku: Celebrit, Delmondo, Eminence, Hasana, Helord, Salma, Salám, Jekna, el Bouda, Bouďák, Šerif, Mamlas, Hurvínek + Mánička, Bugyna, Aero, Audi, Tatra, Olma, Čipera, Šupita, Šibal, Ďasík, Jožina, Piškot, Lehár, Radar, Ampér, Lojzička a Lízinka…

briketka10

mýho nynějšího kocourka Ufíka,
že má krátký ocásek :D
bývalá kočička Briketka byla
černá jako briketa a Macík to
se jen tak nabízelo je hodně
Macků a hned na to jméno
slyšel :D
Doplňuji:
http://www.mi­ciny.cz/kocky/ka­lendar-kocicich-jmen/A/

zjentek

podle fantazie ,)

Bedy

My už na vybranou neměli, brali jsme trošku staršího pejska (skoro na 4 měsících), který byl na své jméno už zvyklý.

Konan-Pain

První dvě kočky (Maya a Chicco) jsme pojmenovali kvůli hezkosti těch jmen.
Prvního psa jack russell terriéra, Jackie, podle jejího plemene.
Psa Jasona podle zabijáka z filmu.
Králíka Thicky [Tiky] jen tak, ale stejnak jí spíše říkám tyčka. :D
Králík Bobina byla nejprve Bob, kvůli bobkování po pokoji :)
Pro kocoura Ayseho jsem jméno vymyslela bez rozmýšlení.
Miniprase Hitche jsem také vymyslela bez rozmyšlení.
Pro potkánka Anis jsem jméno dala po německém rapperovi.
Pro druhého potkánka Zikmunda jsem jméno dala, protože se mi jako jediné české jméno líbí.
Pro třetího potkánka Dewey jsem jméno dala také bez rozmyšlení.
Kočce Šmoulině jsme jméno dali kvůli jednomu modrému oku /má obě oči jinak zbarvené/.
Kočce Bibině jsme jméno dali také bez rozmyšlení.
Kocourovi Sweet jsme jméno nechali od chovatelky (protože k němu pasuje), ale říkáme mu Tiťouš.
Psovi Buddymu jsme jméno dali po zlatém retrívru Buddym z dětského filmu.
Psovi Cyrilovi ani nevím :)
Kozlům Enzymu a Dustymu jsem jméno také vymýšlela.
Již mrtvému ptáčkovi Svenovi jsem jméno dávala také vymyšlené.
Kapru Pepovi jméno zůstalo to jaké mu dal minulý majitel.

Morčata331

http://www.vet­centrum.cz/..

www

Nikdy podle zvířecího kalendáře jmen, byť existuje.
Většinou podle barevného znaku(ů), podle chování, vlastností ap. Zvířeti je to jedno a slyší na jméno. Tedy pokud to není třeba had, ten moc neslyší 🙂

NikkiD

Pokusím se podle časové souslednosti:

křeček Žolík – podle karty
kocour Mikeš – Mikeše zná asi každý :D
kocour Filípek – nevím už podle čeho, ale to jméno k němu prostě sedělo :)
kočka Micka – klasika
morče Cipísek – postava z pohádky
kočka Mína – trochu obměněná klasika
kocour Donnie – podle filmu a jeho ústřední postavy- Donnie Darko
rybka- bojovnice Kraken – přišlo mi to srandovní :D
rybka- bojovnice Kevin – podle Kevina ze Sám doma

  • u babičky jsem pojmenovávala psa kokršpaněla podle retrievera Buddyho z filmu a kocoura Andyho podle pohádky Co je Andy?

momentálně mám britského kočičáka – Leonarda(zkr. Leo, podle Leonarda ze seriálu The Big Bang Theory) a čivavu – původně Reginu (pravděpodobně podle Reginy z Mean Girls), ale už několik let jí říkáme jen Gina :).

Elis Pokorná

Pejsek se mě jmenovat úplně jinak, ale nakonec jsme ho viděli a prostě to byl Tedýsek :) To samý i u ostatních zvířátek.

zebra8

Často pojmenovávám svoje zvířátka podle vírobků nebo firem ale taky je často pojmenuji po nějaké kapele.

ladaadal

První pes Čak, podle Chucka Norrise, nakonec mu všichni říkali Čakí podle tý loutky z hororu 🙂
Fretka Píďula. Původně to byl Speede, protože byla šíleně rychlá, ale když veterinář přišel na to, že jde o samičku, zkratili jsme to a už to bylo.
Další pes Daffy. Zkoušeli jsme Fab (dostali jsme ho darem od jedné pracovnice), baf, až z toho vznikla Daffy.
Poslední pes Ozzák. Podle Comebecku, je úplně stejnej, ale stejně si všichni myslej, že to je podle Ozzborna 🙂

KalonCZ

Své mazlíky pojmenovávám obvykle podle slavných osobností. Měl jsem několik křečků, přičemž se jmenovali:
⌘ Béďa (podle Bedřicha Smetany),
⌘ Bettynka (podle Betty MacDonaldové),
⌘ Terka (podle Marie Terezie).

Při chovu myší jsem používal stejný systém:
⌘ Gustav (podle Gustava Mahlera),
⌘ Hadimrška (toto jméno se nepojí s žádnou osobností, spíše s mým subjektivním smýšlením o její hbitosti a roztomilosti).

Jestliže budu ještě někdy chovat myši, alfa samec by nesl jméno Gustav II. a pro samice bych volil „volnější“ jména.
Nyní chovám africké plže, jeden box čítá klidně i padesát ulit, rodokmeny prozatím nevedu, a tak je nechávám beze jména.

fifik :-D

Mikiho podle Mikeše ale to je okoukany takze je to jen Miky

a dafinku podle dafne ze scobidoo ulítlí co

Andre5000

Hlavně mu dej jméno, které bude krátké. Ono pak volat např. Anabelle-Marie, pojď sem, případně to několikrát opakovat je pak pro člověka „náročné“ a zvířata si dlouhá jména špatně pamatují.