mrkwosh

podla mna klamu vsetci,ale aj tak. Klamu farari?

Odpovědi
arygnoc

neklamú.
len využívajú hlúposť a dôveru ľudí.
ako všetky náboženstvá a sekty.

tom004

Záleží na tom,kterou jejich činnost máte na mysli. Ale,přece jen,jsou to také jenom lidé.

led

Klamať nie je len hovoriť nepravdu.
Klamstvo je aj len čiastočná pravda.
Klamanie je aj zamlčať pravdu.
Myslím, že si už odpoviete sám.

anonym

Samozřejmě.V pří­padech hodně probírané pedofilie mezi představiteli církve.Kolik z nich jich řeklo pravdu?

Terryle

Jasně, každej někdy v něčem asi zalhal. A i faráři jsou jen lidi a někdy udělaj chybu – některej víc, některej míň.
Ale jestli lžou v tom, co říkají lidem? Proč by měli? Pokud tomu oni sami věří, pak to lež není. A přijde mi tragický a smutný, že si tu spousta lidí myslí, že víra jako taková staví na lži… :o/ hele, to vám všem ublížil někdo věřící, nebo co se děje? Já taky netvrdím, že ateisti lžou, jen proto, že já si myslím, že nějaká síla nad náma je… :o/