RQLM

Podivný zápach z peřin

Od známých jsme dostali dvě prošívané peřiny plněné prachovým peřím. Problém je, že jsou ale divně cítit. Nevím jestli proto, že dlouho ležely někde zavřené nebo zastlané, je to divní smrad, něco jako stuchlina… neumím to přesně popsat. Víte, jak to z peřin podomácku odstranit? nebo je nutné je vzít do čistírny peří? … děkuji

Nejlepší odpověď
Nikkol

Nanejvejš bych je nechala vyvětrat až bude mrznout, ale moc nevěřím, že by to pomohlo. Raději je dejte do té čistírny.

Další odpovědi
hanulka11

bude to zatuchlé jak to bylo zastlané a nevětrané , já bych je dala vyčistit /je to poměrně drahé/ nebo až budou mrazy ven pořádně vymrznout

pokazdejinak

nejrychlejší a nejefektivnější bude nechat je vyčistit… pokud s tím máte problém, tak dřív to taky šlo bez čistírny – peřiny dezinfikuje mráz a/nebo UV záření, takže jestli bude ještě svítit slunce nebo až začne pořádně mrznout, tak vyhodit ven přes nějaké bidlo a větrat a větrat… jak říkám, ta čistírna bude jednodušší