Miroslavst

Podíleli se češi na stavbě největší budovy světa Burdž Chalifa a čím přispěli při stavbě?

Nejlepší odpověď
anonym

Hlavním architektem je chicagská firma Skidmore, Owings and Merrill, developerem je EMAAR Properties. Na stavbě se podílí i americká firma CBM Engineers Inc a stavební společnosti Samsung Constructions, BESIX a Arabtec. Část výtahů na stavbu dodala pardubická firma Pega Hoist.[3] Samotnou stavbu staví dělníci z Pákistánu, Indie, Bangladéše, Číny a Filipín.