Hankamad1

Podávám stížnost a nesmím se dozvědet, jak to dopadlo??????????

Dobrý den, máme problém se sousedy.Vyhrožují nám,že nám zničí automobil atd.Tyto výhružky a slovní napadení trvalo půl roku.Když jsem podala trestní oznámení za napadení a urážky ,tak to poustouzpili komisy k projednávání přestupků. To mi by tak nevadilo, jako to ,že nejsem účastníkem řízení .Jsem jenom svědek.
A na otázku, jestli mi pošlou vyrozumnění mi řekli ,že ne, že nejsem ůčastníkem řízení.
Tomu nerozumím.Podávám stížnost a nesmím se dozvědet jak to dopadlo??????????

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, je to tak. Projednává se to podle přestupkového zákona a zde nejsou takové úkony jako u trestního řízení. nemůžete nahlížet do spisu, nejste vyrozuměna o výsledku, nemůžete podávat návrhy apod. Policie to dělá ráda, jelikož ve statistice je to pro ně vyřešený případ a tudíž bodík navíc.
Někdy by šlo věc posoudit jako vyhrožování ujmou na zdraví, či jiné trestné činy, ale je to jednodušší projednat jako přestupek.