jessica

Podat vypoved

Dobrý den,chtěla bych se vás zeptat.Jsem na nemocenské nástup do práce bude asi 1.12.2009,ale chtěla bych podat výpoved a nevím jak to mam udělat.Můžete mi poradit.Děkuji za odpoved.

Odpovědi
standa

Předpokládám, že už nejste ve zkušební době.

Potom napište zaměstnavateli jednoduchý dopis s tímto textem:

Podávám výpověď z pracovního poměru, který byl založen pracovní smlouvou ze dne xxxx, a to bez udání důvodu. Pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby, tedy 31.1.2010, pokud se během výpovědní doby smluvní strany nedohodnou jinak.

Podpis a nejlépe osobně předat zaměstnavateli, kopii si nechte potvrdit.

Stačí když výpověď podáte v posledních dnech měsíce listopadu, stejně nezačne běžet dřív než 1.12.2009.

Ještě bych doplnil, že kromě výpovědi (kterou určitě podejte) zvažte zda by zaměstnavatel ´neslyšel´ na návrh DOHODY ukončit pracovní poměr dříve, např. 31.12.2009, pokud by vám to tedy mělo pomoci např. pro rychlejší nástup do jiného zaměstnání.