Avatar uživatele
Registrovaný

Podat či nedopat přiznání k DzP?

Dobrý den,
chtěla bych vědět, zda mám podat přiznání k DzP 2009. V roce 2009 jsem zrušila životní pojistku a bylo mně také vyplaceno v tomto roce odbytné. Neměla jsem v tomto roce žádný příjem, pečovala jsem o dítě mladší 3 let a pobírala jen rodičovský příspěvek.
Na tuto pojistku jsem uplatňovala úlevu na daních. A tato částka nepřesáhla 15000 Kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jakmile jste na zmiňovanou pojistku uplatňovala v minulosti slevu (ať již u zaměstnavatele nebo sama ve svém daňovém přiznání), tak MUSÍTE podat daňové přiznání.

Při nedodržení výše uvedených podmínek z důvodu zániku pojištění ZANIKÁ NÁROK na uplatnění odpočtu této nezdanitelné části základu daně (nebo-li slevy).

A PŘÍJMEM (zdanitelným) podle § 10 ZDP ve zdaňovacím období, ve kterém k této skutečnosti došlo, JSOU ČÁSTKY, o které byl poplatníkovi v příslušných letech z důvodu zaplaceného pojistného, základ daně snížen.

p.s. vyplacené odbytné je již zdaněno, toho se výše uvedené nové daňové povinnosti netýkají

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.