Shuffle

Podařilo se Vám vycvičit labradorského retrívra jenom jako…(SAMOZŘEJMĚ PIŠTE POUZE Z VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ!)

Nejlepší odpověď
Deli

Rodinného společníka

Máme podobného psa, zlatého retrívra, fenu, 5 let.
Nevěnovala jsem se jejímu výcviku nějak plánovaně, je to prostě rodinný pes, ale umí:
Přijít na zavolání (i venku, v lese, na louce poslechne kdykoli, i když opodál vidí dalšího psa…), sednout, lehnout, dát pac, přinést aport, plave s námi, když se jdeme koupat do rybníka. Na vodítku jde jakž takž vedle nohy (jsou psi, kteří chodí u nohy dokonale, ona ne, nevyžaduji to). Umí povel „zůstaň“, ale netrénovali jsme ho tak pečlivě a tak vydrží jen pár desítek vteřin, pak se hrne štastně k nám. Umí hledej, když jí třeba schovám piškot do hromady listí apod… Když řeknu „přines míček“, přinese míček válející se někde na zahradě.
Jsem šťastná, že ji máme, je to báječný pes
a skvěle se chová k dětem a starým lidem – je opatrnější, aby je neporazila, vítá je radostně, ale opatrně.
Zná mnoho různých gest, která používám. Třeba mávnu z okna v kuchyni a ona ví, že má oběhnout dům a počkat u dveří, protože jí něco přinesu.
Spí v boudě s naší kočkou.

Další odpovědi
filva

Rodinného společníka