Danina65

Podařilo se vám někdy říct něco, že byste se raději viděli v sedacím svalstvu?

Stalo se mi to před mnoha lety, zaskakovala jsem kamarádovi v prodejně nábytku. Přišel starší pán, že by rád hi fi skříňku. Ptala jsem se na rozměry a během hovoru pán zmínil, že je to místo klavíru. Mudrlantsky jsem poznamenala, že živá hudba je přece ten nejkrásnější zážitek na poli hudby. On se na mě podíval, tak nějak odevzdaně, ubitě. Ten klavír byl mé sedmnáctileté dcery, nedávno zemřela. No, lidičkové, nepřála bych to žádnému z vás.

Nejlepší odpověď
annas

Podobných otázek zde již bylo několik.

Na svůj „překlep“, který jsem několikrát uváděla, si občas vzpomenu, i když dotyčný už nežije. Bylo to v dobách socialismu, kdy se obecně používalo oslovení soudruhu/soudružko.

Jednou jsem telefonovala do jednoho ústavu. Po vzájemném představení se jsem požádala telefonistu s vysokým hlasem, aby mě spojil se soudruhem Šulinem.

Dotyčný odpověděl „nejsem soudružka, ale soudruh Šolin“. Zablekotala jsem, promiňte a hovor zrušila.

V jednom hlášení na KNV jsem ve spojení „socialistická péče“ zaměnila é za sousední í. Naštěstí ti „nahoře“ se bavili, dokonce ředitel vzal překlep s humorem.

Další odpovědi
gecco

No jo, kdysi…
Balil jsem holku a chtěl jsem ji nějak ne úplně tradičně oslovit, napadlo mne „děvče“… Jenže ještě než jsem to dorekl, mne napadlo vhodnější " dívko"…
No – ale do „dě“ už jsem vyřkl…
Výsledkem bylo, že tehdy jsem šel spát sám…
😉

redy

Tak tady v tom nemám konkurenta. Většinou jak píše gecco, nějak se mi slovíčko v hubě převrátí, a je to. 🙂

Lamalam

No jasně. Na jednom školení jsem se bavila se spolusedící o tom, kde pracujeme. Já říkám, že dělám tam a tam. Ona na to, znáš tam pana XY? Já no jasně, to je pěknej debil. Ona – hm, to je můj táta.

anonym

Jako svobodný jsem sháněl psa, vlčáka.Jedna známá mi doporučila jednu rodinu, že mají fenu německého ovčáka, ale nemají na ni čas a chtějí ji dát do dobrých rukou.Zazvonil jsem tam, vyšla paní a tak jsem jí řekl co chci.Zavolala do chodby:„Táto zavolej Zorku.“
Za chvíli přišla si 18ti letá slečna se psem.Já jsem vyndal z kapsy piškoty a začal:„Zorko pojď se, Zorinko na,“ zkrátka jak se to na psa dělá.Všichni se začali smát.Vysvětlili mi, že Zorka je dcera a pes se jmenuje Bela.
Myslel jsem, že se hanbou propanu.
Ale vše dobře dopadlo, psa jsem si odvedl a ještě 15 let u nás žil.

Kepler

No jéje. Kdysi se šéfová rozpovídala o svém problému s ramenním kloubem, že měla ucpaný jakýsi mazací kanálek, či co, a že s tím musela na operaci.No a já se bezelstně zeptal:" a už vám to maže?" Byl jsem propuštěn ve zkušební době, do pr…!

ivzez

Zajímavá formulace, „v sedacím svalstvu“ jsem se ještě nikdy vidět nechtěla.

Ale občas se mi podaří říct něco, zač bych se nejradši „do země propadla“…

RyuzakiKate

Zrovna nedávno, kamarád mi poslal fotku svýho oběda, tak jsem s humorem poznamenala, že to vypadá jako kvalitní kolejní jídlo. No, prý to dělala jeho máma…

Šidlo

svoje trapasy a prerieknutia nepočítam od cca 12 rokov

to číslo si jeden nezapamätá a navyše, v 12 mi napadlo, že občas je fajn najprv myslieť, potom hovoriť…a často radšej nehovoriť vôbec