kocour09

Podařilo se mi zakořenit bylinné řízky Vajgélie,už mají 8 cm přírůstky.Co s tím v zimě?Ven až na jaře,nebo vysadit ven?

Nejlepší odpověď
michael69

Vajgélie je velice odolný keř.Pokud máte řízkovance v kontejnerech,tak je ještě nějaký čas nechte a v druhé půli září je dejte na volno.Pokud jsou ale už těď prokořenělé,tak je saďte klidně do volné půdy.Dobře zalévejte.

Další odpovědi
atriplex

Rozhodně zasadit ven, tak jak popisuje michael přede mnou. Já jen doplním, že venkovní rostliny se přes zimu těžce udržují doma. Takže dle příhodných podmínek zasadit – pokud nemáte nic na starosti, jen hlídat kytku, tak ji hned zasaďte a několikrát denně zalévejte.