Podání žaloby pro vlastizradu?

Podejte na prezidenta V. Klause žalobu pro vlastizradu-tak zní článek ve zprávách.
Dále je tam popisováno, že dle Ústavy je trestem ztráta prezidentského mandátu.
Myslíte, že pokud by byl odsouzen a ztratil by prezidentský mandát, že by to něco řešilo, když mu stejně končí za pár dní?

Nejlepší odpověď
quentos

Jak už tu bylo tečeno, ta nálepka za to stojí. Podepsáno, díky za tip.
Doplňuji:
*řečeno

Další odpovědi
ministri

Aktivní legitimaci má tuším jen Senát, takže to jen tak někdo nepodá.
Doplňuji:
Koukám, že pan Janeček je klasický inženýr práva.
Skutková podstata ústavního deliktu velezrady nebyla v žádném případě naplněna. I kdyby ji skutečně Senát podal(možná tak 0,5% šance max.), tak to Ústavní soud zamítne.

Hykam

To mu sice končí, ale tu velezradu by mu už nikdo neodpáral. Ta nálepka by mu zůstala.
Doplňuji:
Pokud s žalobou souhlasíte, zde se můžete podepsat.
http://www.klau­sovavelezrada­.cz/cs/

anonym

Pokud by to měl být trest a ztratil by prezidentský mandát, potom je otázkou jak by to bylo s jeho doživotní rentou. V tom případě by to mohlo stát za tu legraci.
Aspoň bychom jako národ Santa Klausovi za tu amnestii poděkovali adekvátním způsobem.

huxa

Neudělal nic proti vlasti, poté by musel být za vlastizrádce považován i Beneš, Havel, Masaryk, …