Pokročilý

Podal jsem přihlášku na VŠ a pozvali mě k příjmacím zkouškám. Teď jsem si tu VŠ rozmyslel. Vrátí mi peníze za příhlášku?

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je nějaká šance dostat peníze za přihlášku zpět?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevím, zda platí na všech fakultách stejně, ale zkuste podat žádost, za to nic nedáte.

Ale většinou se uvádí, že "administrativní poplatek je určen ke krytí výloh spojených s přijímacím řízením".

"Poplatek je nevratný v souladu se Statutem UP čl. 22 odst. 2., a to bez výjimky.

Důvodem pro vrácení administrativního poplatku není zejména přijímací zkouška na jiné vysoké škole, odstoupení od přijímací zkoušky, neúčast na přijímací zkoušce pro nemoc, špatně vyplněný studijní obor v elektronické přihlášce, apod."

http://webcache.googleusercont ent.com/…

Na jiné fakultě - Povinnost platit poplatky dle odst. 4 je dána vnitřními předpisy atd.

Další odpovědi:

Zlatý

Velmi pravděpodobně ti tyto peníze škola nevrátí - ale situace se může na různých školách lišit - takže si zjisti podmínky na té konkrétní škole...

Bronzový

ještě jsem se nesetkala s tím, že by někde byla šance na vrácení poplatku za přihlášku

Zlatý

Je to ako keď si kúpite lístok na koncert a nepôjdete, máte finančnú stratu.
Poplatok na prijímacie skúšky je nevratný, pokiaľ sa ich nezúčastníte z vlastnej viny.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.