thepianist

Počká EC na zpožděný rychlík?

Čeká EC vlak za nějakých okolností na zpožděný rychlík (35min)? Přítel dorazí rychlíkem do Kolína místo 16:10 až 16:45. EC, kterým se má z Kolína dostat do České Třebové (a pak ještě motorákem do naší „prdelky“, kam to jezdí jednou za X), jede 16:23 a pak druhé v 17:02. Takže pokud naskočí zpoždění ještě víc, nestihne ani to druhé EC… takže do cíle dojede ne na 18hodinu ale na 21hodinu!!! Celý vlak je prý plný naprosto rozhořčených lidí… A já se ptám – za tohle platíme Českým drahám?! Přijde mi opravdu neskutečné, aby jel cestu, kterou ujede autem za 2hodiny, vlakem 5hodin!
Myslíte, že může průvodčí dát vědět tomu druhému EC s tím, co se děje a ono případně 5–10 min počká?
P.S. Tak už to je 55minut zpoždění haha… neskutečné! Při takovém zpoždění už se i vrací peníze, ne?

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud si to dobře pamatuju, tak vlaky čekají na zpožděné přípoje maximálně pět minut, déle jen na vlak vyššího řádu. Takže pokud se se zpožděním vejdou do pěti minut, tak ano.

Další odpovědi
štamgast

EC vesměs na nic nečekají, dostávají naopak přednost od vlaků nižší kvality.

anonym

To se raději zeptej přímo na nádraží,každej EC nečeká na přípoj.

gumiczud

Asi moc necestuješ vlakem. Zpoždění vlaků je bohužel normální věc…