Saddman

Pocity beznaděje

Dobrý večer, potřeboval bych poradit s problémem se kterým už se potýkám pár let. Připadám si zbytečný. Kdykoliv se s někým bavím mám pocit, že to semnou nemyslí vážně a že si semnou jen hraje. Ve třídě se cítím sám, neumím se bavit. Když se mám bavit s holkou, vždy mě přepadne studený pot a nejsem ničeho schopný. Možná je to důsledek toho, že měřím jen 170 cm. Jsem bezradný, nevím jak se s tím poprat, abych se mohl bavit s holkama, smát se s přáteli a být společenský typ. Když se s někým bavím vůbec mě nenapadají témata k rozhovoru, špatně se vyjadřuji. Nevíte co by mi mohlo pomoct?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že výška 170 neni nijak málo. Znám několik úspěšných a o mnoho menších lidí,Hlavně se toho nebát a neuzavírat se do sebe. Všechno chce svůj čas,a určitě bude vše O.K.

Další odpovědi
beluška

Jestli Ti mohu poradit, zajdi si popovídat a svěřit se psychologovi, tam najdeš určitě dobrý pocit, že se neděje nic vážného, ale normální průběh dospívání, který každý prožívá jinak. N eboj, uvidiš, že se pak budeš cítit jistě a fajn. Posílám hodně sluníčka do Tvého srdíčka.

greycell

čas ti nijak moc nepomůže, pokud budeš tyto pocity v sobě stále podporovat a zaobírat se jimi a psycholog za tebe tvůj život také „neodkroutí“. Na výšku se vykašli a dej si například cíl, že během třeba roku se zdokonalíš v tom v čem si dobrý, co tě i baví a posléze uvidíš sám, že si začal myslet jinak a jinačí bude i přístup druhých k tobě.

mosoj

Líšnij čelověk -
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zby­te%C4%8Dn%C3%BD_%C4%8Dlo­v%C4%9Bk

Myslím že k tomu máš daleko. Již to tady padlo. Pokus se najít si kamaráda ) nejlépe kamarádku) s podobným zájmem který máš Ty.
On, ona Ti pomůže k získání sebedůvěry a snadnějšímu navazování kontaktů.
To přetržení té bázlivosti a studu bude těžké, ale na nic neber ohled a překonej to.
Jakmile se Ti to povede vše se okamžitě zlepší.
Docela Ti rozumím, měl jsem v mládí podobné potíže a pojem líšnij čelověk mně utkvěl v paměti až dosud. A že si toho z ruštiny již moc nepamatuji. Hlavně zapopmeň na nějaké porovnávání fyzických rozměrů tvé postavy.
Hlavní je co máš v hlavě a jaká je tvoje osobnost a to se dá velmi silně vůlí ovlivnit !!

eLx

Okay, narovinu – seš zbytečnej. Všichni jsme zbytečný, ať už se snažíme tvářit sebedůležitějc. Zabij kohokoli a svět půjde stejně dál.

Pominu fakt, že 170cm neni nijak málo. Balení holek neni o vejšce. Zaměř se radši na humor. Sleduj, co holkám tvýho věku přijde vtipný, nacvič to a pak to zkoušej. :)

„Když se s někým bavím vůbec mě nenapadají témata k rozhovoru, špatně se vyjadřuji.“ – Bav se o tom, co tě zajímá, vyhledávej spřízněný skupiny lidí. Pokud tě nezajímá nic, těžko se budeš do diskuzí nutit. Přes nějakej zájem by ses mohl nalepit na někoho zkušenějšího, zkusit se mu dostat do přízně (nevtírat se, spíš vštípit myšlenku, že stojíš za poznání) a ten by tě pak mohl „sociálně zaškolit“. :)