annas

Pociťujete významový rozdíl mezi pojmenováním pro „polehávadla“: pohovku, gauč, otoman, kanape?

Který druh máte doma?

Nejlepší odpověď
kropitko

Annas,máme doma sedačku,no prostě sedací soupravu,,,no a jinak trochu víc ve zdroji…rozdíl v tom nevidím,na všem se dá sednout,lehnou­t,odpočinout,po­hovět

pardon zdroj
http://science­world.cz/lingvis­tika/perlicka-gauc-kanape-a-otoman-1306

Další odpovědi
atriplex

Pohovka a gauč je pro mne jedna věc, obvykle je mají lidé v obýváku. Kanape, to je skromnější věc, něco mezi postejí a gaučem. A otoman to je věc, která má jednu stranu vyvýšenou a moc dobře se na tom odpočívá – nejznámější je to ze starých filmů, kde na takových věcech odpočívají šlechtičny, třeba Angelika.

vagra

Zásadní užitkový rozdíl/kromě tvaru/ v nich nevidím.
Přidal bych ještě sofa.

nabubindes

ne!