Psychotic

Počítám kalorie: Mám vážit celou potravinu nebo jen tu část, kterou sním?

Asi budu za blbce.

Třeba držím v ruce mraženou kukuřici z Alberta. Píšou:
Výživové hodnoty ve 100g výrobku: 280 kJ. Mám vážit celý klas nebo nějak vážit jen jadérka?

Mám vážit banán i se slupkou nebo bez, mám z melounu vyříznout a vážit jen červenou část nebo to mám vzít i se zelení? Totéž u mnoha, mnoha potravin… jak je to správně?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je pravidlem, že energetická hodnota potravin se udává pouze pro jedlý podíl. Takže u té kukuřice to je 280 kJ na 100 g zrn.

Další odpovědi
Funna

stačí se trochu zamyslet…když si koupíš plechovku kukuřice, zvážíš to i s ní, nebo jen její obsah?…u klasu je to úplně stejné, jako u kukuřice z plechovky…

Klaproth

Neboj, za blbce nejsi, ale ten klas opravdu nejez.

mosoj

Takové dilema netřeba řešit. Rozptyl výživových hodnot u různých druhů kukuřice ( atp.) bude daleko větší než chyba které se případně dopustíš.