bolak

Počítaj se do těch zveřejňovaných statistik nezaměstnanosti i lidi co nejsou na úřadě práce, bezdomovci, žebráci, atd.?

Takže nezaměstnanost vlastně není skutečná nezaměstnanost? Já myslel že vezmou 10.000.000 lidí, odečtou důchodce, děti, studenty, lidi v komatu a v kriminále, a z toho jim vyjdou nějaká čísla.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nezaměstnanost se měří podle metodiky ILO pomocí tzv. výběrového šetření pracovních sil: tzv. https://www.czso­.cz/csu/czso/zam_vsps
Vzorek mají sice úctyhodný, ale předpokládám, že bezdomovce neoslovují 🙂

Další odpovědi
ivzez

Nepočítají.

A někdy kolem roku 2010 přestal ÚP započítávat evidované
uchazeče o zaměstnání, kteří již neměli nárok na podporu.

Tzn., že ve statistikách ÚP se objevují jenom evidovaní
uchazeči s nárokem na podporu.

led

Statistika je presná na základe dodaných dát. A tu je ten problém, odkiaľ sa čerpajú potrebné informácie
registrovaní na úrade práce (UP)
registrovaní u Sociální pojišťovny (Čssz)
dobrovoľne nezamestnaní, samoplátci soczabezpečenia
tu dokážu byť čísla presné, ale
neregistrovaní na UP a Čssz, ľudia bez trvalého bydliska (niekedy aj bez OP) tu sa čísla len odhadujú…
V štatistikách o zamestnanosti sa uvádzajú všetky dostupné informácie, a zverejňujú sa podľa požiadaviek poskytovateľa informácii (mnohokrát skreslene). Kto neverí, nech si zoberie ceruzku a prepočíta si to.

Drap

Samozřejmě, že uváděná nezaměstnanost neni skutečná. Počítá se pomocí jisté metodiky. Pokud nevychází, to co si přejeme, změní se metodika.

lexx

statistika je falešná a tyhle existence neeviduje, opticky to vylepšuje situaci nezaměstnaností která je přibližně 2× vyšší než zveřejněná data, tomu věří leda Pepek Vyskoč dementní pasák dobytka z Putimi