Terryle

Počitadlo přístupů – Toplist vs. Google Analytics

Mám na webové stránce dvě nezávislá počitadla přístupů. Chápu, že každé může měřit trošku jinak… ale poslední dobou je ta odchylka trošku uhozená. Toplist mi opakovaně ukazuje cca 4× vyšší čísla než Google Analytics. Unikátní návštěvy a návraty si nepletu – Toplist eviduje adresy návštěvníků a je jich mnohem víc, než kolik mi ukazují k témuž datu Analytics.
Čím to je a čemu mám věřit?
Doplňuji:
Reakce v diskusi, jako vždy. Dík moc za odpovědi!

Nejlepší odpověď
anonym

Máš tam nastavený filtr kerej propustí určitý IP? Ale jestli chceš, udělám Ti návštěvnost na revanš.

anonym

http://www.bles­kovka.cz/

Terryle

czechrapsind:
filtr na čem, na Analytics? Nene, nechala jsem je tak, jak byly; zatím jsem neměla moc času a hlavně energie zkoumat jejich skrytý možnosti a nahodila jsem je tam hlavně pro kontrolu.
Dík moc za nabídku, ale potřebuju se to hlavně naučit a když to uděláš, nevytrhne mě to. Spíš bych užila nějakej blbuvzdornej návod ke zkrocení těch Analytics… :)

tak pro začátek, kde bych nastavila ty filtry?

anonym

No je tam nějaká volba přidat filtr. Je to https://www.go­ogle.com/analy­tics/ dělal jsem to poprvé před týdnem a ta možnost filtru tam byla. Nevím kde je teď. Hlavní je že tam máš zadat svoji ip adresu xxx.xxx.xx.xxx. jinak tě to načítá i když stránku edituješ. No jo, ad sense má novou a starou verzi.

anonym

https://www.go­ogle.com/analy­tics/settings/
Správce filtrů
Filtry vám umožňují zpracovávat data přicházející na váš účet. Můžete odfiltrovat konkrétní adresy IP, zahrnout pouze návštěvnost ze subdomény nebo podadresáře nebo vytvořit vlastní filtry pro pokročilejší požadavky.

Takže tam můžeš přidat i google (74.125.232.254) aby ses nedomnívala že ti tam chodí i v Americe. Stejně myslím že všechna měření jsou na nic. Jenom se kontrolují lidi. Podstata lidstva je v neustálém měření, popisování a hlídání.