pan X

Počítačové hry – autorská práva

Je správné použít parodii na již existující postavu z jiné hry do jiné hry?

Odpovědi
huxa

Správnost je relativní a velmi subjektivní, tudíž se na toto ptej sám sebe, ovšem proti autorským právům by to teoreticky mohlo být, pokud ji nějak nepozměníš, klidně můžeš jen malinko, třeba že jí rozšíříš znatelně obličej, popř. přidáš pár kilo.

Majkl22

Bohužel ano. Podle evropského federálního soudu by si postavu musel pozněnit přes 70% ku originálnímu vzhledu. Jenže to je také neověřené protože neexistují měřítka, dle kterých by se to dalo změřit. Jednoduše řečeno, zkus ji změnit úplně nebo napiš e-mail tvůrcům, řekni jim co chceš udělat a co potřebuješ a třeba Ti dají svolení, to je to nejlepší co můžeš udělat :)

jukni na www.movieface.eu :)