TheHuman

Počitačová sieť

Zdravim,
poprosil by som, ze ci chapem spravne tie typi PC sieti, dakujem
PAN = prepojenie napr. mobil → PC cez Bluetooth
LAN = ak mam kabel od ISP zapojeny do portu WAN v routri a v routri zapojenych niekolko PC tak to tvori LAN siet?

A este k dialupu, podla coho sa tam davalo cislo?
Dakujem velmi pekne…

Odpovědi
NemamSlov

Personal area network (PAN) – veľmi malá osobná sieť. Spolupracujúce zariadenia obvykle slúžia len jednej osobe (typicky prepojenie mobilu a počítača

Local area network (LAN) je lokálna sieť je počítačová sieť, spájajúca počítače a ďalšie zariadenia, pokrývajúca menšiu geografickú oblasť (do niekoľko km)

Dochy

LAN bych řekl spíš do kilometru, obvykle uvnitř jedné budovy, ale hranice není přesně daná

DIAL-UP: číslo jsi musel zvolit na svého providera (poskytovatele připojení). Modem vlastně vytočil telefonní číslo, modem na druhé straně to zvedl a pak si spolu začali povídat stejně jako dvě babky co si sdělují úspěchy svých prapotomků, jen trochu vyšším hlasem 😉