martin21000

Jak náročné operace zvladaly počítače za druhé světové války??

Zajímá mě, jak náročné operace tehdejší počítače zvládaly a k čemu je používali?
Doplňuji:
Myslel jsem nultou generaci, typ například jako Z1 http://www.wiki.sps-pi.com/index.php/Po%C4%8­D%C3%ADta%C4%8De_0­._generace

Nejlepší odpověď
Awe

Za druhé světové?Žádný nebyl…
Jeho vývoj byl zahájen v roce 1943 v Penn State University v Pensylvánii ve Spojených státech amerických, dokončen byl po téměř třech letech v roce 1946 a pracoval až do roku 1955 pro americkou armádu ve státě Maryland. Chlazení zajišťovaly dva letecké motory.
Doplňuji:
To byl tedy první počítač jako takový

Další odpovědi
Dochy

Je otázka, co považujete za počítač…
„Potom se Konrád Zuse spojil s Helmutem Schreyrem a společně se pustili do vývoje ještě výkonnějšího počítače Z3, který dokončil v roce 1941. Tento první prakticky použitelný počítač na světě obsahoval 2600 elektromag­netických relé a byl užíván též k výpočtům charakteristik balistických raket V2. Pracoval ve dvojkové soustavě a prováděl až 50 aritmetických operací s čísly v pohyblivé řádové čárce za minutu“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_po%C4%8D%C3%AD­ta%C4%8D%C5%AF

petra15

Prrvní pocítac na svete vyrobil Konrad Zuse v r. 1941, a to model Z 3.

petra15

Dochy
vlozili jsme úplne soucasne…