Camy

Počítač zůstane na černé obrazovce a píše,že nemůže načíst Cd a i po restartu to vždy končí u tohohle,co s tím?

Mám doma tak týden nebo dva počítač od opraváře a čerstvě po přeinstalování z XP na W7 a najednou z ničeho nic se dnes nechtěl zapnout. Respektive se zapnul,ale když se načítal, tak to najednou přestane jít,píše to něco o tom,že nemůže najít Cd a že máš udělat Ctrl+Alt+ Delete abych ho restartovala,ale ať udělám cokoliv,vždy to skončí tady. Nějaký nápad co s tím?
Doplňuji:
Tady přidávám obrázek co mi to ukazuje : http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=6141­62447582

Odpovědi
gecco

Tak to CD vyndej z mechaniky…
😁
Pokud to nepomůže, zřejmě bude

  • mázlý BIOS (spusť Setup a nastav správné hodnoty)
  • poškozená instalace

___
Pokud nevíš co a jak (a vyndání CD z mechaniky nepomůže), reklamuj opravu.
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Jo, tak to je buďto špatně nastavený disk v CMOS, nebo poškozená instalace nebo poškozený disk.
Každopádně reklamuj opravu, podle formulace otázky (nic ve zlém) s tím ty nic nesvedeš.
😉

Hlada

Počítač chce bootovat z CD, z kterého to nejde. Je potřeba podívat se do BIOSu, jestli není v pořadí bootování jako první nastavený CD. Pak by stačilo nastavit jako první HDD. Je také možné, že je disk vadný, počítač ho nevidí a jako další v pořadí se snaží bootovat z CD.