tomovka

Počítač se seká, musí se restartovat, což se ne vždy daří na první pokus

Poslední dobou se stává, že se notebook ( Win7) zasekne, a neodsekne, takže se musí restartovat. Což se ale nedaří hned, občas při zmáčknutí tlačítka jen chvíli něco dělá, pak začne blikat caps lock + num lock a nic…

výpis RSIT mohu zaslat na email.

Odpovědi
Questman

Zmáčkni a podrž tlačítko pro zapnutí PC, dokud se počítač nevypne.
Jinak, zkus přeinstalovat Win, tím nic nezkazíš, pokud to nepomůže, dones ho opraváři.

anonym

Na RSIT – prozatím, zapomeneme…
Blikání kontrolek CapsLock a NumLock – obvykle, indikuje HW chybu – takže vypozoruj, jak blikají (např. 2× blik pak prodleva…) a napiš přesný model počítače (bez toho nemá frekvenci blikání smysl sdělovat).
Prozatím – obecně, můžeš zkusit dvě věci:

  • zkontrolovat teplotu jednotlivých komponent (např. pomocí programu Everest – http://www.slu­necnice.cz/sw/e­verest/ ) – pokud se totiž počítač přehřívá, tepelná pojistka vypne a do schládnutí nedovolí zapnutí
  • vypnout napájení (nabíječku) a vyndat baterii, počkat několik minut a pak zapojit jen nabíječku a notes zapnout (může být špatná baterie)

Teoreticky je možná i jiná varianta – že je špatná nabíječka (nedodává dostatečný proud k napájení počítače) a notes pak – dokud se baterie vybitá provozem dostatečně nenabije, pochopitelně nejde zapnout.

tomovka

@mowla HP G61c , frekvence 4,4Ghz ( dualni procesor)… blikaj pravidelně… baterku budu dnes měnit, možná to bude v tom, uvidí se… komponenty se nepřehřívaj…