Avatar uživatele
anonym

Počítač DELL a možnost připojení dalšího HDD?

Když jsem kupoval tento počítač, bylo mi řečeno, že v něm lze mít pouze 2 zařízení. Normální počítač může mít 4, např. 2 disky, a dvě mechaniky. Samozřejmě disketovou taky, ale tu nepočítám. Pak se to zapojí jako master a slave.
Nyní se rozhoduji zda přidat druhý HDD a odebrat DVD mechaniku jinak to nejde. Jinak HDD je na jedné a DVD na druhé, obojí je tedy master.
Co by se však stalo, pokud bych použil kabel z jiného počítače (ten dvojitý) a k DVD mechanice, kterou bych dal jako master přidal ještě ten HDD jako slave?
Nezničím to?
Prosím co se týče místa v pc, popř. jiných záležitostí to bych neřešil. Jak napájecí kabel bych měl rozbočovací, tak i ten rozdělený plochý.
Mohl bych tedy dát na jednu větev dvě zařízení?
Doplňuji:
Externí disk nemám, mám ještě jeden HDD a taky mám ten rozdvojený placatý kabel. Co když původní kabel na jedno zařízení vyndám, dám tam ten pro dvě a na to zapojím DVD mechaniku a další HDD.
HDD, kde je systém bych nechal na samotném tak jak je.
Nezničím to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli má základní deska dva konektory IDE, tak nevidím žádný důvod, proč by to nešlo. U značkových počítačů si ale člověk nikdy nemůže být jistý. Za vyzkoušení, kromě kabelu, nic nedáš.
Doplňuji:
Ke každému IDE konektoru je možné připojit kabel se třemi konektory pro připojení dvou disků (Master/Slave). Kdyby to nefungovalo, muselo by jít o něco, co by nesplňovalo standard. Rozhodně se tím nedá nic poškodit. Něco jiného je to, co píše led, že některé jednodušší desky měly jen jeden konektor a tím možnost připojení jen dvou disků.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

U starších a jednoduchších typoch je naozaj len táto možnosť – 2 zariadenia.
Ale aj na to je riešenie -
1 -externý disk. Systém, programy a obslužné dáta sú na jednom – vnútornom disku s väcšou úložnou plochou. Užívateľské data, na externom disku.
2 – externá DVD mechanika, interné 2×HDD
Záleží od toho, čo viac využívate.

Úsmev typu „mám 1 tera a ještě sem to nikdy nezaplnil“ môže byť klamlivý, mám 3,5TB dát na nb 320GB a – aj toto je klamlivé? V skutočnosti sú na pripojených externých diskoch.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

já mam 1 tera a ještě sem to nikdy nezaplnil mám teď zhruba 600GB dat a vždy mi dřív klekne operační systém než zaplnim celej HD

data ani nezálohuji mam tam jen filmy a hry, takže když to jednou kleklo tak sem to potřebné nainstaloval a natahal znovu a aspoň sem si to i vyčistil a jak víš tak počítač se zanáší různejma chybama což spomaluje výkon ,takže formát jednou za rok používám u všech počítačů co sem zatim měl

Ten HD stojí pár korun – pokud tedy nemáš tvůj počítač jako serwer
Doplňuji:
tak pokud někdo nestahuje 1000 filmů v blue ray kvalitě tak si snad s jednim HD 3.5 tera vystačí ne??? a to že já mám 1 TB tak nebylo nic úsměvného ,jen sem řikal že to stačí a považuji se za náročnějšího uživatele. Pokud máš staré HD třeba 20GB a 80GB a 40gb tak bych je tam necpal a koupil si radši HD s větší kapacitou a ty staré použil jen jako náhradní PC na internet pro další členy rodiny

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

ano na 1 vetev muzes dat 2 zarizeni ale pak mezi nimi bude rychlost kopirovani o dost snizena…ale spis se podivej jestli nemas na desce SATA konektor aspon jeden

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Možné je aj zapojenie na jeden kábel, len musíte ošetriť master-slave. Systémový disk je master.
Na externé pripojenie stačí aj redukcia usb-ide. výhoda je aj v rýchlej výmene, prípadne použití starých diskov, dvd mechanik bez otvárania pc. Cenovo to nie je nákladné. Používala som to pri likvidácií starých nefunkčných pc na prepis dát na nové disky a staré disky potom odišli do archívu datového neba
porovnanie cien:
http://www.srov­nanicen.cz/q/A­DAPTER%20USB%202­.0%20IDE%20%20%20S­ATA/?z=660

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek