Počítač DELL a možnost připojení dalšího HDD?

Když jsem kupoval tento počítač, bylo mi řečeno, že v něm lze mít pouze 2 zařízení. Normální počítač může mít 4, např. 2 disky, a dvě mechaniky. Samozřejmě disketovou taky, ale tu nepočítám. Pak se to zapojí jako master a slave.
Nyní se rozhoduji zda přidat druhý HDD a odebrat DVD mechaniku jinak to nejde. Jinak HDD je na jedné a DVD na druhé, obojí je tedy master.
Co by se však stalo, pokud bych použil kabel z jiného počítače (ten dvojitý) a k DVD mechanice, kterou bych dal jako master přidal ještě ten HDD jako slave?
Nezničím to?
Prosím co se týče místa v pc, popř. jiných záležitostí to bych neřešil. Jak napájecí kabel bych měl rozbočovací, tak i ten rozdělený plochý.
Mohl bych tedy dát na jednu větev dvě zařízení?
Doplňuji:
Externí disk nemám, mám ještě jeden HDD a taky mám ten rozdvojený placatý kabel. Co když původní kabel na jedno zařízení vyndám, dám tam ten pro dvě a na to zapojím DVD mechaniku a další HDD.
HDD, kde je systém bych nechal na samotném tak jak je.
Nezničím to?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli má základní deska dva konektory IDE, tak nevidím žádný důvod, proč by to nešlo. U značkových počítačů si ale člověk nikdy nemůže být jistý. Za vyzkoušení, kromě kabelu, nic nedáš.
Doplňuji:
Ke každému IDE konektoru je možné připojit kabel se třemi konektory pro připojení dvou disků (Master/Slave). Kdyby to nefungovalo, muselo by jít o něco, co by nesplňovalo standard. Rozhodně se tím nedá nic poškodit. Něco jiného je to, co píše led, že některé jednodušší desky měly jen jeden konektor a tím možnost připojení jen dvou disků.

Další odpovědi
led

U starších a jednoduchších typoch je naozaj len táto možnosť – 2 zariadenia.
Ale aj na to je riešenie -
1 -externý disk. Systém, programy a obslužné dáta sú na jednom – vnútornom disku s väcšou úložnou plochou. Užívateľské data, na externom disku.
2 – externá DVD mechanika, interné 2×HDD
Záleží od toho, čo viac využívate.

Úsmev typu „mám 1 tera a ještě sem to nikdy nezaplnil“ môže byť klamlivý, mám 3,5TB dát na nb 320GB a – aj toto je klamlivé? V skutočnosti sú na pripojených externých diskoch.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii

BANAN93

já mam 1 tera a ještě sem to nikdy nezaplnil mám teď zhruba 600GB dat a vždy mi dřív klekne operační systém než zaplnim celej HD

data ani nezálohuji mam tam jen filmy a hry, takže když to jednou kleklo tak sem to potřebné nainstaloval a natahal znovu a aspoň sem si to i vyčistil a jak víš tak počítač se zanáší různejma chybama což spomaluje výkon ,takže formát jednou za rok používám u všech počítačů co sem zatim měl

Ten HD stojí pár korun – pokud tedy nemáš tvůj počítač jako serwer
Doplňuji:
tak pokud někdo nestahuje 1000 filmů v blue ray kvalitě tak si snad s jednim HD 3.5 tera vystačí ne??? a to že já mám 1 TB tak nebylo nic úsměvného ,jen sem řikal že to stačí a považuji se za náročnějšího uživatele. Pokud máš staré HD třeba 20GB a 80GB a 40gb tak bych je tam necpal a koupil si radši HD s větší kapacitou a ty staré použil jen jako náhradní PC na internet pro další členy rodiny

Reuef

ano na 1 vetev muzes dat 2 zarizeni ale pak mezi nimi bude rychlost kopirovani o dost snizena…ale spis se podivej jestli nemas na desce SATA konektor aspon jeden

led

Možné je aj zapojenie na jeden kábel, len musíte ošetriť master-slave. Systémový disk je master.
Na externé pripojenie stačí aj redukcia usb-ide. výhoda je aj v rýchlej výmene, prípadne použití starých diskov, dvd mechanik bez otvárania pc. Cenovo to nie je nákladné. Používala som to pri likvidácií starých nefunkčných pc na prepis dát na nové disky a staré disky potom odišli do archívu datového neba
porovnanie cien:
http://www.srov­nanicen.cz/q/A­DAPTER%20USB%202­.0%20IDE%20%20%20S­ATA/?z=660