Ergeti

Počítač 🙂

Ahoj,mám počítač.Zapni jej a nic.Objeví se mi nápis: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Bootdevice and press a key.Překlad jsem si sehnala,ale nerozumím mu.Potřebuji podrobný popis,co mám dělat.Díkyza vyčerpávající odpověď

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

to znamena bud

  1. poskozeny disk, nelze z nej tedy nabootovat system
  2. nekdo se dostal do biosu a prehodil nastaveni ohledne pevneho disku

otazka zni, zda ucit evidentne pocitacoveho neznalce , jak spravne nastavit bios?

Další odpovědi
Vojtěch

Pořítač po zapnutí hledá zařízení, ze kterého by mohl načíst operační systém. Uvedenou hlášku napíše, pokud žádné takové zařízení nenalezne nebo je v něm médium, které operační systém neosahuje či je poškozeno.

Nejprve zkontrolujte, zda jste v mechanice nezapomněla CD/DVD a odpojte flash paměť, pokud je připojena. Pak počítač restartujte.
Pokud to nepomůže, je pravděpodobně poškozen zaváděcí oddíl na pevném disku a je třeba jej opravit. Na to je ale lepší najít si někoho znalého.