Avatar uživatele
Bronzový

Počítá se položení základů (domu) jako započetí stavby domu??

Podle zákona
OK tak super, díky

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych řekl, že vydání stavebního povolení je započetím stavby.


Avatar uživatele
Zlatý

Položení základů je možné považovat za zahájení stavby, ale taky mohou být za zahájení stavby třeba považovány už výkopové práce pro základy...
;-)
Vždycky záleží na posouzení konkrétní situace konkrétním stavebním úřadem.
_____________________
Jak jsem psal - zákon přesně nedefinuje, co je zahájením stavby - "Vždycky záleží na posouzení konkrétní situace konkrétním stavebním úřadem."...
;-))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Mosoji - zcela jistě ne...
;-)
Cituji: "Stavební povolení pozbývá platnosti, jestliže stavba nebyla zahájena do 2 let ode dne, kdy nabylo právní moci. "
Stavební zákon (č. 183/2006 Sb. §115, odst. 4).

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Beru.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.