Zvědavý

Počítá se položení základů (domu) jako započetí stavby domu??

Podle zákona
OK tak super, díky

Odpovědi
mosoj

Já bych řekl, že vydání stavebního povolení je započetím stavby.

gecco

Položení základů je možné považovat za zahájení stavby, ale taky mohou být za zahájení stavby třeba považovány už výkopové práce pro základy…
😉
Vždycky záleží na posouzení konkrétní situace konkrétním stavebním úřadem.
_____________­________
Jak jsem psal – zákon přesně nedefinuje, co je zahájením stavby – „Vždycky záleží na posouzení konkrétní situace konkrétním stavebním úřadem.“…
😉

petrdostal

Jestli se ptáš proto, že by jsi s nimi chtěl už začít a ještě nemáš stavební povolení, tak radši vydrž. Když by na tebe přišla kontrola, tak za ty nepříjemnosti to nestojí. My jsme začali budovat základy až v momentě, kdy jsme měli vyřízené stavební povolení. Na základy jsme si půjčili minirypadlo z https://www.nor­wit.cz/ , takže to pak šlo celkem rychle.

gecco

Mosoji – zcela jistě ne…
😉
Cituji: "Stavební povolení pozbývá platnosti, jestliže stavba nebyla zahájena do 2 let ode dne, kdy nabylo právní moci. "
Stavební zákon (č. 183/2006 Sb. §115, odst. 4).

mosoj

Beru.