Karelcz

Počítá se do ceny vodného a stočného ještě něco?

Za rok 2014 měla být cena v Praze 75,84 s DPH
http://www.pvk­.cz/vse-o-vode/cena-vodneho-a-stocneho/vyvoj-vodneho-a-stocneho-v-praze/

Na vyúčtování mám ale „Náklad na jednotku“ 81,5 atd. Kde může být ten rozdíl?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Na jakou jednotku? Na m3 fakturovaný domu?

Obecně funguje výpočet takto: Domu je fakturováno podle spotřeby patního vodoměru 10500 m3 po 75 korunách tj.787500 Kč. Na součtu bytových měřáků se nasčítá jen 10000 m3, ty se musí zaplatit, takže náklad je 78,75 Kč na m3. Pokud je spotřeba v bytě 100 m3, potom je náklad 100 × 78,75, tj. 7875 Kč.
(čísla jsou orientační, pro vysvětelní postupu výpočtu)

Další odpovědi
mosoj

No, to bys měl mýt na tom vyúčtování.

Dochy

pokud nemáte vlastní smlouvu na dodávku vody a vlastní měřák, pak se spotřeba domu rozpočítává podle nějakých pravidel. očekával bych, že „jednotka“ bude člověkoden, nebo člověkoměsíc. Ale cena 81,5 mi na den připadá hodně a na měsíc málo…
Princip: Eviduje se ve kterém bytě je ve kterém měsíci kolik lidí. Pokud celý rok máte v bytě 3 lidi, pak je to za rok 36 jednotek. Sečtou se jednotky za celý dům, třeba 125. Náklady na vodu pro dům byli třeba 31.000,kč. Pak náklady na jednotku jsou 248kč, vy zaplatíte 36 jednotek, tedy 8928kč.

cukrar

Karle, nevím kdo dělá vyúčtování, ale dle právních předpisů máte právo nahlížet do podrobného vyúčtování.
Vám se jedná, co se asi myslí pojmem náklad na jednotku. To Vám může vysvětlit jedině ten, kdo Vám předložil vyúčtování.
Příklad možného zvýšení ceny, ale jen spekuluji, páč neznám objekt…
pvk stanoví cenu za jednotku vodného a stočného, což bývá za metr krychlový, tedy za kubík. Tato firma ale účtuje podle jednoho měřáku, na patě domu.
Někdo ale musí udělat odečty v bytech, zpracovat je a udělat výpočty. Někdo to udělá zdarma, někdo za peníze, které se vyjádří % nárustu ceny za jednotku.
Pak mne napadá ještě možnost, že máte v objektu nějakou firmu, tam je platí srážková voda, kteou může někdo omylem rozpočítat všem.
Určitě bych našel další vysvětlení, na nárust ceny za jednotku.

(někteří odpovídající nepochopili dotaz, neřešíme nepřesnost měření, různé dopočty, ale cenu za jednotku!!)