david22

Počet kliknutí myší…

Uvažovali jste někdy nad tím, kolikrát v životě uživatel PC klikne pravým ukazováčkem? Při běžné práci na počítači, nebo při hraní hry to bude několik set za hodinu, za den řádově i tisíce. Kolik to je za měsíc, rok, 10 let atd…
Nepovede to třeba časem k opotřebování prstu na pravé ruce?

Nejlepší odpověď
anonym

Klikám prostředníčkem, mám prohozené ovládání na myši. Existují prg na ujetí vzdálenosti myši na obrazovce apod. Občas mne bolí zápěstí, ale nedávno jsem pořídil myš, větší a pohodlnější, takže zatím pohoda. K opotřebení prstu ne, ale vznikají nemoci na zápěstí (držení myši) a špatné sezení u PC.

Další odpovědi
aramah

Prst je v pořádku ale zápěstí to už je horší,ze spodu na zápěstí mám mozol 🙂

iceT

Myš nepoužívám dlouho,ale před tím jsem měla vždy ošoupaný prostředník na levé ruce od šoupání po touchpadu.
Kolikrát denně kliknu,nevím,ale mockrát určitě.

bolak

Zbytečně neuvažuj :)

http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/ostatni/masher/
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/ostatni/wi­nometer/
http://www.slu­necnice.cz/sw/mou­se-tachometer/

anonym

Možná k mírnému posílení prstu, ale každopádně se ti trochu opotřebuje kost hrášková.

anonym

Zajímalo by mne kolik jsem toho za svůj život proklikala, jinak ta myš právě způsobuje problémy s karpálním tunelem… Ale zase možná posilujeme ukazováček :D Nikdo neí, kždopádně je to jako krokoměr, kolik kroků uděláme atd… :)

huxa

dochází k ucpání karpálního tunelu (máš moc velké svaly a ty utlačují nervy)-je potřeba chyrurchycký zásah, ale nijak moc velké opotřebení prstů nevzniká

david22

Já bych tipoval spíše opotřebení kloubu na prstu. Každopádně, když dám vedle sebe ukazováček pravý a levý, mám dojem, že na pravé ruce je trochu silnější.