Bronzový

Počet kliknutí myší....

Uvažovali jste někdy nad tím, kolikrát v životě uživatel PC klikne pravým ukazováčkem? Při běžné práci na počítači, nebo při hraní hry to bude několik set za hodinu, za den řádově i tisíce. Kolik to je za měsíc, rok, 10 let atd...
Nepovede to třeba časem k opotřebování prstu na pravé ruce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Klikám prostředníčkem, mám prohozené ovládání na myši. Existují prg na ujetí vzdálenosti myši na obrazovce apod. Občas mne bolí zápěstí, ale nedávno jsem pořídil myš, větší a pohodlnější, takže zatím pohoda. K opotřebení prstu ne, ale vznikají nemoci na zápěstí (držení myši) a špatné sezení u PC.

Další odpovědi:

Zlatý

Prst je v pořádku ale zápěstí to už je horší,ze spodu na zápěstí mám mozol :-)

Zlatý

Myš nepoužívám dlouho,ale před tím jsem měla vždy ošoupaný prostředník na levé ruce od šoupání po touchpadu.
Kolikrát denně kliknu,nevím,ale mockrát určitě.

Možná k mírnému posílení prstu, ale každopádně se ti trochu opotřebuje kost hrášková.

Zajímalo by mne kolik jsem toho za svůj život proklikala, jinak ta myš právě způsobuje problémy s karpálním tunelem... Ale zase možná posilujeme ukazováček :D Nikdo neí, kždopádně je to jako krokoměr, kolik kroků uděláme atd... :)

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

dochází k ucpání karpálního tunelu (máš moc velké svaly a ty utlačují nervy)-je potřeba chyrurchycký zásah, ale nijak moc velké opotřebení prstů nevzniká

Bronzový

david22

Já bych tipoval spíše opotřebení kloubu na prstu. Každopádně, když dám vedle sebe ukazováček pravý a levý, mám dojem, že na pravé ruce je trochu silnější.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.