marie k.

Pobyt v cizine a zdravotni pojisteni

dobry den,syn zil od narozeni v cizine a po 25ti letech se vratil do Ceska ,je narozen v cizine,ale je cesky obcan a ma i obcansky prukaz i trvale bydliste v CR.Jak to bude se zdravotnim pojistenim.Nikdy v cizine neplatil zdravot. pojisteni Dekuji .Marie

Nejlepší odpověď
ARIS

Variant vidím víc. Každopádně se bude muset přihlásit na některé zdravotní pojišťovně a pokud nebude splňovat podmínky kdy za něj bude platit zdravotní pojištění zaměstnavatel nebo stát, bude si je muset hradit sám.
Podrobnosti mu jistě řeknou na zdrav. pojišťovně.

Další odpovědi
anonym

Napiste si do vseobecne zdravotni pojistovny. Na jejich strankach maji kontakt s e mailem. Zrovna dnes jsem s nimi pres mail take vyrizovala nejake veci.
Je mi divne , ze nikdy nikde nemel zadne pojisteni ? Ale to je jina vec … -iv-