Petka 22

Pobyt syna…

Dobrý den mám dotaz bydlíme s přítelem a jsem těhotná mám ale trvalý pobyt u své mamky ale bydlím u něj a ted mám jít rodit a chtěla bych napsat synovi trvaly pobyt u přítele nebudou s toho nějaké problémy že mam jako jeho matka pobyt jinde než mé dítě děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Na podobnou otázku už jsem zde odpovídala.
Samozřejmě, že je možné, aby dítě mělo trvalé bydliště jinde než Vy. Musíte si to ale vyřídit, protože jinak dítě dostává automaticky TB podle matky. Není ale problém toto zařídit ani později, tedy např. až po narození dítěte.

Další odpovědi
panenka

v žádnem případě z toho zle mít nebudete.můžete napsat vašému dítěti do rodného listu adresu trvalého bydliště vašeho přítele

bond73

Myslim,ze nebude mozne, zmenit synovi trvale bydliste ihned,jelikoz vas syn, dostane automaticky trvale bydliste,tam,kde ho mate nyni vy,vzdy jde vse podle matky, i zdravotni pojistovnu bude mit tu,co mate dnes vy.Zmenu bydliste,budete pote muset provest, na prislusnem urade,po predlozeni jeho RL.Ovsem,neni zadny problem v tom,ze vy i vas syn budete mit,, rozdilne trvale bydliste,jelikoz dnes, se posuzuje trvale bydliste,jakozto administrativ­ni ukon.