jmachan

po zruseni verejneprace mam pravo na odskodneni?kdy bych to dal k soudu?

Odpovědi
EliškaG

to se mi asi zdá. Další co se chce jen přiživovat na státu. Fakt tuto naši pokřivenou mentalitu nechápu. Naopak mě se osobně rozhodnutí soudu nelíbí. Jsem zastáncem názoru, že pokud mě to dovoluje zdravotní stav a jsem nezaměstnaná a tím pádem chci aby mě stát dával podporu tak první musím něco udělat abych dostala prachy. Tudíš nějaké základní práce pro město či obec jsou naprosto v pořádku. Pokud se mi toto nebude líbit bude mě to více motivovat k tomu si právi najít. Pokud se ale budeme zastávat příživníků, kterým se nechce dělat a chtějí jen parazitovat na státě tak to tady ještě dlouho bude vypadat jak to vypadá. Konec konců mentalita národa se ukázala po posledních volbách – děs. Potom se divíme, že kouzelník Žito měl takový projevv – řekl to vulgárně, ale jasně a jednoznačně se sním dá souhlasit.

tom004

>EliškaG<, byla velice slušná a odpověděla tak, jak to cítí většina lidí. Jenom se bojí vyjádřit veřejně. V podstatě je to jednoduché. Pracuješ, máš právo na mzdu. Nepracuješ, i když ne vlastní vinou, dostaneš podporu. Ale nějakou protihodnotu,třeba práce pro obec, budu požadovat. Zaměstnavatel je v tomto případě stát, tak proč by měl něco dávat zadarmo. Jsem také toho názoru, že toto zrušení je neuvážené a dává šanci mnoha darmožroutům brát podporu na úkor těch, kteří ji opravdu potřebují.

gnosis

proc potom nezrusime socialni pojisteni, kdyz se o nas stat neni schopen postarat par tydnu po vyhazovu? myslim, ze pani eliska dost prestrelila.

EliškaG

Nemyslím si, že bych přestřelila, kdyby jste si pozorně přečetl oázku, tak se tazatel ptal kolik by dostal, kdyby se soudil a to je ta naše mentalita bez práce chceme koláče a to opravdu nejde. Ano souhlasím, že pokud přijdu o práci tak mi úřad práce bude vyplácet podporu. Pokud však řekne, že za to chce abych například zametla chodník tam a tam tak v tom nevidím prolém, protože já chci od státu peníze jako dočasnou podporu a stát když mi ji dá tak za to něco bude chtít – toto pokládám za normální. Pokud budu vše dostávat zadarmo a nebudu muset proto nic dělat, co mě bude nutit si práci hledat? Dokud nám bude připadat normální a správné chtít něco zadarmo nebo bez práce tak to bude stále špatně. Nebo-li slovy klasika: JE NĚCO SHNILÉHO VE STÁTĚ KORUNY ČESKÉ.