Thogy

„Po zmrazení znovu nezmrazujte.“ Na některých „vaničkových“ zmrzlinách je uvedena výše uvedená věta. Proč je tomu tak?

Na některých „vaničkových“ zmrzlinách je uvedena výše uvedená věta.
Proč je tomu tak?

Nejlepší odpověď
iceT

Protože jednou rozmrazené a znovu zmrazené škodí konzistenci výrobku,nehledě na chuť.Pokud dvakrát zmrzlinu zmrazíš,už nikdy nebude chutnat tak,jak měla chutnat původně.

Další odpovědi
Funna

nevím, jestli tohle platí i pro zmrzlinu, ale u ostatních potravin je to kvůli tomu, že po rozmrazení bakterie v jídle, které je podruhé zmražené, nezemřou a zvyšuje se tak riziko jejich rozmnožení a tím i nějaká střevní nepříjemnost…

mosoj

Tak ono to platí nejen pro zmrzlinu.

elektrikář

Vrať se na čas znova do školy ať tě naučí číst. Jistě je tam po rozmrznutí znova nezmrazuj. Pokud se ti v ve výrobku pomnoží baktérie. Skončí to řídkou stolicí a hustým běháním. O kvalitě a chuti netřeba mluvit.