mrblackwell

Po zapnutí se hned vypne !!! Proč?

Po zapnutí TV naskočí zvuk obraz žádný a během vteřiny se sama zase
vypne a poté svítí přerušovaně červená kontrolka.Nemáte někdo podobné zkušenosti a radu jak tento problém vyřešit?

Jedná se LCD TV Panasonic TX26LE8FS

Předem děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Už jste se díval do návodu k televizi? Někde u konce bude jen pár stránek o řešení problémů, věřím, že právě toto tam bude.

Jinak já bych to viděl na to, že není vhodně zapojený vstupní signál. Naše televize, je li ale přepnuta na PC Vstup, se sama po chvíli vypne – tedy přepne do stand-by, ale vše je vyplé, a kontrolka právě bliká. Pak se automaticky zapne, jakmile PC zapneme. Toto je vlastně stejná funkce, jakou má i monitor PC – automatické vypnutí. Možná, že u Vás to bude něco podobného.

Každopádně, koukněte do toho návodu, takovéto případy tam bývají vysvětleny.

Další odpovědi
Chandler

problém bude někde s grafikou

člověk

zabalit a opravář,může jít jen o vypínač,ale hlubší poruch může používáním poškodit další obvody

rynek878

no jasně to bude grafikou nebo možná vadná základní deska,nebo snad processor,tak já už vlastně ani nevím co do těch televizí LCD, dnes už dávají.

GangstaHelper

Na první pohled jsem se také zasmál. Ale i v té televizi bude něco velmi podobného grafice, ale je to integrováno na základní desce televize (základní deska, tento pojem se používá skoro u všech elektronických přístrojů – TV, mobil, PC, tískárna… – i když zde už to není zrovna správně).

Taky ale pochybuju, že to takto Chandler myslel.