Mariiina

Po vyndani autobaterie nejde zamknout auto??

Dobry den, vybila se mi autobaterie u starsi Fabie. Kdyz ji z auta vyndam abych ji nabila, odpojim asi veskerou elektrinu a uz neni zadny zdroj a nejdou mi zamknout dvere. Mam je na central na klic (Ne dalkove ovladani). Je to mozny? Auto nemuzu nechat pred barakem otevreny. Kdyz baterii vyndam, vse zavru a zabouchnu, pak se do nej nedostanu. Co s tim mam prosim delat? Poradi mi nekdo? Predem diky za pomoc a za rady…

Nejlepší odpověď
mosoj

Dveře u řidiče by měly jít odemknout i bez elektriky. Ostatní tak jak říkáte, zabouchnout zamčené a pak otevírat zevnitř po odemčení dveří u řidiče.

Další odpovědi
anonym

Centrál je poháněný elektrikou – bez ní nefunguje (nemá, co by pohánělo elektromotorky zámků). Takže když vyndáš baterku, fungovat nemůže.
To auto by ale mělo mít i mechanické ovládání zámků – u řidiče a spolujezdce, pravděpodobně i kufru. Takže zadní dveře zamkneš mechanicky zevnitř (mělo by být možné je uzamknout i na otevřených dveřích a pak zabouchnout), přední dveře a kufr zamkneš jednotlivě klíčem.
No – a odemykáš opět jednotlivě klíčem – přední dveře i kufr, zadní dveře pak zevnitř (z místa řidiče nebo spolujezce).
Jednodušeji – k vymontování baterie ti stačí otevřít kapotu, zamknout auto centrálem (jestli jej baterka ještě ´utáhne´), pak vyndat baterku a kapotu zavřít. Baterku pak nabiješ nebo vyměníš, odemkneš dveře u řidiče, otevřeš kapotu, namontuješ a připojíš baterii – a už bude fungovat i centrál.

Hykam

Pokud často startujete a popojíždíte, případně necháte zapnutá světla, má cenu baterii dobít. Né všechny auta s centrálním dálkovým zamykáním mají na dveřích řidiče ještě zámek, tudíž to co radí mosoj a mowla nemusí být proveditelné. Zkus si někde půjčit od známýho baterii, případně si ji nech nabít u někoho, kdo má dvorek a auto mu tam můžeš nechat.
Pokud se ale baterie nenabije ani po delší jízdě, má to za sebou a klidně si kup novou, protože až budopu mrazy, tak ti nepomůže ani každodenní nabíjení.

elektrikář

Chce to zavřít auto do garáže nebo si někde vypůjčit na dobu nabíjení náhradní bateriji.

Doplňuji:
V každé autodílně budou mít jistě nějakou ještě trochu schopnou baterku kterou by ti mohli půjčit.

struzzo

Příspěvek smazán administrátorem.