zuzik18

Po vymalování kuchyně na růžovo se nad vypínačem, zásuvkou a rozvodnou krabičkou objevil bílý pruh.

Řadový dům starší více jak 30 let (hliníkové vedení).Po vymalování kuchyně na růžovo se nad vypínačem, zásuvkou a rozvodnou krabičkou objevil bílý pruh v místě vedení elektrického kabelu.Po návštěvě elektrikáře, který zkontroloval zásuvku a vypínač,nám bylo sděleno, že po elektrické stránce, že je vše v pořádku. My si myslíme, že kabely se zahřívají a v místě nad nimi se ukazuje bílý pruh.prosím poraďte, co jiného by mohlo být příčinou.Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dávno před více než 30 lety se dráty s dvojí izolací dávaly přímo pod omítku. Husí krky se používaly jenom tam kde bylo třeba počítat s častou výměnou vodiče. Pokud by se drát zahříval tak po celé délce !!!!

Přikláním se k názoru mowly. Jde o " usazení " krabic do sádry nebo nějakého jiného tmelu. Dříve se do sádry přidávala sůl nebo vápno aby tak rychle netvrdla. Pokud je tam přidaná sůl tak v tomto místě je mnohem více absorbována vzdušná vlhkost a barvy blednou nebo barvu vyžírá přidané vápno.

Další odpovědi
anonym

Prosvítání bílé sádry (podkladu)…
Netuším, o jakou jde barvu – ale běžné pigmenty na nevýznamné teplo (pokud zeď vysloveně nehřeje) nereagují.

badisko

Vetsina starsich domu ne kterych je veden elektricky proud v hliniku ma kovove husi krky tam muze nastat problem v tom ze diky vlhkosti byly draty napusteny impregnaci ..ktera se poletech uvolnila a presla do omitek… takze je to mastne a barva na to nechyta …
Co mohu doporucit .., vzit nejakou inpregnaci nebo lepidlo hercules pretrit pruh nechat zaschnout …a znova natrit rou ruzovou barvou problem by mel zmyzet ..