simonka

Po úraze jsem byla hospitalizována v nemocnici 4 dny, jak budu finančně odškodněna viz. text

Všeobecné pojistné podmínky pro úrazové pojištění
1/ Za pobyt v nemocnici následkem úrazu, který je z lékařského hlediska nezbytný, vyplatí pojistitel plnění ve výši součinu denní dávky sjednané v pojistné smlouvě a počtu dní pobytu
v nemocnici, za které má být plněno. Toto plnění se poskytuje nejvýše za dobu pobytu v nemocnici v délce jednoho roku, není-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak.
2/ Počet dní v nemocnici se stanovuje podle lékařsky souvislé hospitalizace pojištěné osoby, která začíná dnem přijetí do nemocničního ošetřování a končí dnem propuštění z nemocnice. Počet dní strávených v nemocnici je dán počtem půlnocí strávených v nemocnici.

Odpovědi
mosoj

Denní dávka sjednaná x počet dní strávených v nemocnici = výše odškodnění. ????

tazatelka

Neumím si vysvětit pojem „následkem úrazu, který je z lékařského hlediska nezbytný“. Co to znamená?
Myslím, že jakákoliv platba za 4denní pobyt v nemocnici bude započítána POUZE za 3 dny, protože den nástupu a den příjmu se počítají jako jeden.