Avatar uživatele
Registrovaný

Po ukončení exekuce, je povinen exekutor vystavit potvrzení o ukončení a účetní doklad?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Exekutor nevystavuje žádné účetní doklady.

Pokud výrazem ´exekuce´ máte na mysli například "strážky ze mzdy", tak ani v tomto případě exekutor nevystavuje žádné ´potvrzené´ o ukončení exekuce.

Zaměstnavatel dlužníka ukončí exekuci sám bez jakéhokoli potvrzení od exekutora, a to v okamžiku, kdy si sám spočte, že už dlužníkovi srazil vše, co bylo uloženo v usnesení o výkonu rozhodnutí (§ 284/1 o.s.ř.)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/osr/cast6h2. aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Platila jsem exekuci za syna formou měsíčních splátek. Po splacení jsem od exekutorského úřadu dostala vyrozumění, že "celá dlužná částka byla vymožena", a že "exekutorský úřad již nemá vůči vám žádné nároky". Přišlo to obyčejnou poštou.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.