Avatar uživatele

Po skončení živnosti - kolik let musím uschovávat faktury - kvůli kontrole f.u.? Díky. -iv-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

je to 10 let podle paragrafu 31 zák. o účetníctví

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

standa

Ale odpověď panenky je nesprávná, protože skartační lhůta pro FAKTURY je PĚT let, nikoli deset let.

---------

§ 31/2.b) zákona o účetnictví
Účetní záznamy [kterými jsou] ÚČETNÍ DOKLADY (...)se uschovávají(...) po dobu 5 let(...).

---------

Desetiletá lhůta se týká účetních závěrek a výročních zpráv, nikoli faktur.

http://business.center.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 718
Zlatý mosoj 423
Zlatý gecco 248
Zlatý Hlada 242
Zlatý ivzez 231
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 161
Zlatý annas 154

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.