Avatar uživatele
smoulolinka

po škole bez zaměstnání

Letos jsem dokončila studium na vysoké škole, zatím jsem stále bez zaměstnání. Úřad práce mi nevyplácí žádnou podporu, neboť nemám odpracované potřebné měsíce..o jaké dávky a kde bych měla žádat? Jsem svobodná, bezdětná a bydlím s přítelem u jeho rodičů..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5355 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lencis

Poradit by vám měli na ÚP, nechápu jak je možné že vás neinformovali?! Pokud jste bez finančních prostředků je potřeba zajít na úřad sociálního zabezpečení a dohodnout se tam. Předem říkám, že systém je dost složitý a pro laika i neprůhledný, hrozně záleží na koho u „přepážky“ narazíte a jak vám poradí. Měla byste se dostat minimálně na životní minimum. Pravda však je že pokud žijete v rodině s přítelem ve společné domáctnosti (a vůbec nezáleží že nejste manželé!) a přítel má stálý příjem… je ze zákona povinen vás živit. No ndvte se, je to tak… zákony jsou takové. Na úřad však zajít zkuste třeba narazíte na dobrou duši, která vám poradí jak a co ve formulářích vypsat abyste nakonec na nějakou korunku nárok měla (třeba alespoň příspěvek na bydlení apod.) Hlavně doporučuji slušnost a pokoru pod heslem oni do mě kamenem, já do nich chlebem. Osvědčilo se mi to jako schůdná cesta, když potřebuji něco na úřadech vybojovat.

Hodně štěstí!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Attack-design

nárok máte na sociální příspěvek, pokud s vámi nežije v domácnosti jiná osba výdělečně činná – např. rodič, sestra či druh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Jestliže Váš přítel vydělává, tak budete na sociálce bráni jako společná domácnost a na dávky nejspíše nebudete mít právo. Těžko říct, jaký obor máte vystudovaný, ale doporučuji Vám co nejdříve si najít práci třeba na zkrácený úvazek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek