Georgo2010

Po přihlášení do winxp se sp3 přes úvodní obrazovku se objeví jen černá obrazovka.V čem by mohl být problém?

(v nouzovém režimu se dá příhlásit)
Doplňuji:
Doplnění nejen pro Bolak:
Problém s černou obrazovkou po přihlášení se stal ve středu odpoledne. Po prohledávání na internetu a zkoušení jsem došel k závěru, že se jedná o virovou nákazu z rodiny Daonol
následujícímu postupu v nouzovém režimu:

1)Bod obnovy – stejný výsledek, funkci jsem deaktivoval kvůli možnosti „natažení“ malware

2)Prohledání AV doplňky a nástroji možnost virové nákazy-víceméně neúspěšné (doporučuji SpyBot Search and Destroy, ClamWin Portable, MS Removal Tool kb890830).

3)Přes Tento počítač-disk-Vlastnosti-Nástroje-Kontrola chyb zkontrolován disk po resetování na konzistenci dat

4)Jelikož AV doplňky selhaly, bylo nutné prověřit systém ručně pomocí WinXP Manager (příp. použít IOBit ToolBox): kontrola procesů, služeb, položek po spuštění včetně hodnot v registru, provést pročištění)

  1. Přeinstalovat veškeré ovladače dodávané k notebooku (nebylo to zaviněno chybným nastavením monitoru!)
  2. Vytvořit nový profil
  3. Resetovat PC a přihlásit se do nového profilu
  4. Aktivovat residentní AV ochranu, provést aktualizaci virové báze a následně důkladnou kontrolu systémového disku
  5. Systém již šlape jako švýcarské hodinky:-)

P.S.: Rady tedy byly trošku scestné, nicméně pomohli mi přijít na další možnosti řešení problému.

Nejlepší odpověď
bolak

Kdy se to stalo prvně, dnes?

  1. Zkusil bych v nouzovým režimu Bod obnovy
  2. V případě že by obnovení systému nepomohlo zkus v nouzáku checkdisk. Start>spustit tam napíšeš „chkdsk /f“ odentruješ, potvrdíš písmenem A a restartuješ PC
  3. Kdyby nepomohlo ani tohle, v nouzovym režimu si založíš nový uživatelský účet a celou plochu a dokumenty a takový ty krávoviny si zkopíruješ z céčka z Dokument&Settings ze svýho starýho účtu

PS: Nehrabal ses předtím náhodou v nastaveni monitoru nebo ve vlastnostech zobrazení? :)
Měl bych jednu takovou smělou teorii, že sis rozhodil buď rozlišení nebo frekvenci monitoru a nastavil takový parametr který tvůj monitor nezvládá. Mě se tohle jednou taky stalo, a musel jsem to pak dělat poslepu.

Vzal jsem si vedle notebook a postupně jsem prováděl klávesové kroky (protože myš by nepomohla vzhledem její citlivosti a rozdílnému rozlišení notebooku) nejdřív na notebooku, kde jsem to viděl, a pak to samý na „slepém“ počítači.

V tomhle případě by taky možná šlo odinstalovat v nouzovým režimu ovladače grafiky a v klasickém režimu by se ti pak mělo nastavit nejmenší rozšíření. Potom by už jen stačilo znova doinstalovat potřebné ovladače. Zatím ale zkus ty první tři body co jsem ti napsal, zbytek kdyžtak dořešíme později.