mami

Kde sehnat homeopatika Streptococcinum?

Po opakovaných spálových angínách nám dětský lékař pro dceru doporučil homeopatika Streptococcinum­.Nedají se však už sehnat. Existuje nějaká alternativa? Antibiotika již nezabírají.

Nejlepší odpověď
Agneta

Vůbec nesouhlasím s arygnocem. To s tím „placebem“ je starý známý argument
našich odpůrců, popř. konkurentů:D

Léčit malé děti antibiotiky považuji za téměř zločinné. Je jim takto jen ničena imunita:D
Doplňuji:
milý arygnocu, léčba „čímkoliv“ může být životu nebezpečná…
pro tuto „věkovou kategorii“ (0 – 10 let, a speciálně 0 – 5let) se musí brát v úvahu
vývin vlastní imunity, který ještě není uzavřen, kolem toho se léčba točit :D

Další odpovědi
annas

Nevím, kde bydlíte. Podívejte se do odkazu, najdete lékarny, v nichž homeopatika prodávají. Mně je objednají v lékárně, když nemají na skladě, neprodávají totiž všechny druhy.

http://www.fir­my.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Pro­dejci-zdravotnickeho-zbozi-a-leciv/Prodejci-alternativni-mediciny/Prodejci-homeopatik?g

Honeopatika používám spolu s bylinkovými extrakty. Mně homeopatika zachránila život. Léčí příčinu nemoci, nikoliv její důsledky jako klasická medicína.

Už jsem se několikrát o jejich užívání zmiňovala, ale na rozdíl od arygnoca nevnucuji nikomu svůj názor.

Přece i léčba chemickými léky může být životu nebezpečná – oslabuje imunitu, ničí játra, ledviny atd. Že by dětský lékař, který vystudoval klasickou medicínu a nabízí pomoc jijným způsobem, byl šarlatán????

Rozhodnutí je samozřejmě na vás.

arygnoc

doporučujem zmeniť destského lekára.
homeopatiká totiž neliečia, je to čisté placebo.

;-Q
Doplňuji:
agneta,

práve naopak, liečba homeopatikami je životu nebezpečná.
tvrdenie, že látka riedená v pomere 1:10na400 (riedenie C200) lieči, je zcestné!!! (10na400 je viac ako atómov v celom známom vesmíre!!!).

homeopatium je čistý cukor.

antibiotiká nezaoberajú preto, lebo dotyčné baktérie sú voči danému antibiotiku rezistentné.

pozrite napr. http://techne­t.idnes.cz/jak-funguje-homeopatie-nefunguje-placebo-vedecke-studie-p23-/veda.aspx?c=A130108­_144158_veda_pka a ix iných článkov.

resumé:
homeopatia je šarlatánstvo.

;-Q

arygnoc

annas:

„Honeopatika používám spolu s bylinkovými extrakty. Mně homeopatika zachránila život. Léčí příčinu nemoci, nikoliv její důsledky jako klasická medicína. “

takže vy vlastne chcete vyliečiť tis bycily angíny, aby si veselo pokračovali v devastvovaní organizmu?

annas, ja svoj názor nevnucujem (práve naopak – to vy, lebo ešte doporučujete priamo homeopatické prípavky názvom a miestom zakúpenia).
snažím sa vám vysvetliť – nie presvedčiť (to robíte vy).

ad angína a homeopatiká:
homeopatiká liečia podávaním esenciálneho množstva škodlivej látky – ako chcú liečiť angínu? to v kocke cukru podajú 1/10na(niekoľko desiatok) mikróba?

veď to proste postráda logiku, ktorú musí povhopiť i prváčik, čo vie rátať do troch.

no a na záver:
„Že by dětský lékař, který vystudoval klasickou medicínu a nabízí pomoc jijným způsobem, byl šarlatán????“

práve preto doporučujem urgentne lekára zmeniť.
alebo treba čakať na prápadný kolaps a potom sa môžete súdiť o zanedbanie starostlivosti – ale to tomu decku už nepomôže. leda homeopatická liečba.

takže neverte babám jagám ani dedkom jagom s lekárskym diplomom a kadejakým lektvarom, cukríkom a zariekaniam, ale poraďte sa i s inými odborníkmi.

od misy:
ono je to aj dobou.
baktérie sú na antibiotiká rezistentné.
rodí sa čím ďalej viac chcípalkov s alergiami už od počatia – a bude horšie, splodia ešte väčších chcípalkov.

fušujeme prírode do remesla – zachraňujeme, čo z hľadiska zachovania ľudstva je bezcenné – i keď ten život môže a určite má hodnotu pre jeho blízkych.
neberte to ako cynizmus, ale ako realitu, dávam tomu tak dve tri generácie a pomaly nebude zdravého človeka (geneticky).
pílime si sami konár pod sebou.

;-Q

annas

Vložila jsem odkaz na lékárny, nikoliv na jiný homeopatický přípravek. .

Nebudu se víc vyjadřovat. Neznáte mě, nevíte, jaké jsem měla problémy, takže jen opakuji, nebýt homeopatie, nevím, jak či kde bych skončila.

Matka se rozhodla na doporučení lékaře. Stejně jako já.

arygnoc

agneta,

pokiaľ trváme na liečení choroby, liečme ju liekom a nie vodou, resp. cukrom.

imunita dieťaťa sa posiľňuje práve prekonávaním chorôb, prípadne očkovaním.
súhlasím, nie je vhodné používať antibiotiká pri každom bebine – iná je situácia pri opakovanej chorobe – tam už sa jedná o poruchu imunity (a nie jej vývoj) [mimochodom, pred 60-imi rokmi by také dieťa asi zomrelo – prírodný výber, takto predá svoje imunitné defekty ďalšej generácii].

a čo sa týka homeopatík (a aj iných tzv. medicínskych prípravkov) – je to jednoducho podvod na dôveryhodných ľuďoch, proste kšeft s predávaním cukríkov.

>placebo argument<, ako ste to nazvali, nie je argument ale realita.
zoberte si kalkulačku a počítajte riedenia účinnej látky v homeopatiku, a vyjde vám, že aby ste do tela dostali 1 molekulu účinnej látky, musíte zjesť kamión cukríkov denne.
a tomu teda hovorím riedenie.

zhrniem:
homeopatika nie je ani šarlatánstvo, ale rovno podvod, honba za ziskom.
argument homeopatikov je, že ich „liek“ neublížil.
ani nemohol, žiadna účinná látka v ňom totiž nie je.
ale – a to je dôležitejšie – ani nepomohol.
a z morálneho hľadiska – dávať niekomu nádej s tým, že viete, že to j podvod, je vyložene diabolské.

čo sa týka konkurencie, tak homeopatom môžu konkurovať iba hyeny typu „šmejdi“.

;-Q

Pepa25

To je marné, tohle ženským nevysvětlíte, všechno kolem dětí a léčení berou hrozně citově a přesně na to hrají argumenty typu citlivosti se slabým dětským organismem a souladu s přírodou (které Boiron a spol. používají místo údajů o účinnosti preparátu) … Můj odhad: něžné pohlaví koupí 90% homeopatik.